У Черкаси приїде Порошенко

poroshenko petro
besplatka_728_90_ukr

У п’ятницю, 18 січня, до Черкас приїде Президент України Петро Порошенко. Про це нашому виданню стало відомо із власних джерел.

Попередньо відомо, що Глава держави відкриє в обласному центрі пам’ятник митрополиту Василію Липківському біля музичного училища, а опісля проведе ходу центром міста.

Довідково:

Митрополит Київський і всієї України Василь (в миру Василь Костянтинович Липківський) — український релігійний діяч, церковний реформатор, проповідник, педагог, публіцист, письменник і перекладач, борець за автокефалію українського православ’я, творець і перший митрополит Київський і всієї України відродженої 1921 року Української Автокефальної Православної Церкви. У 1919–1927 рр. — останній настоятель та доглядач Софії Київської. За визначенням академіка Агатангела Кримського — «апостол українського релігійно-національного відродження».

За час митрополичого служіння доклав надзвичайних зусиль до розбудови української православної церкви та спромігся перетворити її на впливовий фактор життя тогочасного українського суспільства. У віці 73 років розстріляний за вироком «трійки» НКВС. Точне місце поховання невідоме (на Лук’янівському цвинтарі в Києві встановлено символічний пам’ятний хрест). 1989 року реабілітований «за відсутністю складу злочину». ІІІ помісний Собор УАПЦ 27 листопада 1997 року канонізував Василя (Липківського) як святого в лику священномучеників.

 

First1

Можливо Вас зацікавить