У черкаських доріг загального користування місцевого значення зміниться балансоутримувач

remont-dorogy

З 1 січня 2018 року повноваження щодо управління дорогами загального користування місцевого значення передаються від Державного агентства автомобільних доріг України обласним державним адміністраціям. Очільник Черкащини у ході сьогоднішньої координаційної наради вже назвав це продовженням процесів децентралізації в Україні. 

- Це ті закони, які на сьогоднішній день дають можливість, щоб ми на місці визначали, які дороги необхідно ремонтувати в першу чергу. Тому що зараз дуже багато нарікань до облавтодору, вони, на жаль, не виконують свою функцію якісно, — відзначив на початку наради голова ОДА Юрій Ткаченко.

koordynacijna

У Черкаській області 71% (або 4372 км) від усієї протяжності доріг становлять саме дороги цієї категорії. Більшість із них були побудовані ще у 80-их роках і не розраховані на сучасне транспортне навантаження та зазнали більше 80% руйнації різного виду, зауважив  начальник управління транспорту, дорожнього господарства та оборонно-промислового комплексу ОДА Сергій Чубань .

На балансі Служби автомобільних доріг у Черкаській області залишається 1770 км доріг загального користування державного значення.

Щоб зрозуміти, в якому наразі стані перебувають ці дороги, була проведена їх інвентаризація.

За результатами інвентаризації розпочата робота по підготовці актів приймання-передачі. Також створена відповідна комісія.

Окрім того, розпорядженням обласної державної адміністрації від 22.09.2017 р. було збільшено штатну чисельність управління транспорту, дорожнього господарства та оборонно-промислового комплексу ОДА, яке виконує повноваження з управління дорогами загального користування місцевого значення на 8 одиниць. Наразі вже шукають співробітників на ці посади.

З 1 січня 2018 року набирають чинності ще два закони України — Про внесення змін до бюджетного кодексу України щодо вдосконалення фінансового механізму забезпечення дорожньої галузі та Про внесення змін до Закону України про джерела фінансування дорожнього господарства України щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі. Цими законами передбачається створення Державного дорожнього фонду у складі Спеціального фонду державного бюджету. Ним передбачається направлення державної субвенції місцевим бюджетам на ремонт і реконструкцію автомобільних доріг загального користування місцевого значення та інше.

Тому райдержадміністраціям необхідно визначити структурний підрозділ, до повноважень якого  будуть віднесені питання дорожнього господарства в межах району.

- Нагальним питанням є утримання доріг загального користування місцевого значення. Наразі буде продовжено зимове утримання цієї категорії доріг на перехідний період Службами автомобільних доріг, — наголосив Сергій Чубань.

Окрім того, зауважив очільник області, завчасно потрібно потурбуватися у зв’язку з таким перехідним періодом і за паливно-мастильні матеріали на зиму, а також чим посипати і чистити дороги.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить