У черкаській лікарні презентували третій в Україні найсучасніший апарат

DSC05418
besplatka_728_90_ukr

Вчора в урологічному відділенні Черкаської обласної лікарні презентували нове обладнання для операційного відділення. Зокрема, тепер «окрасою» операційної став новий найсучасніший лазерний літотриптер. Його «попередник» був старого зразка і пропрацював більше 20 років.

Аналогічних апаратів в українських лікарнях поки що всього два, Черкаси стали третім містом, яке його отримало.

DSC05423

Таке обладнання, кажуть медики, дуже потрібне, бо за його допомогою проводять дроблення камінців при сечокам’яній хворобі. Якщо вчасно цього не зробити, все може закінчитися плачевно – хворобою нирок і гемодіалізом (один із методів позаниркового очищення крові,  – ред.).

DSC05420

За словами  голови Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Ткаченка, кошти на ремонт і закупівлю обладнання виділили з обласного бюджету. В цілому було потрачено близько 3,5 мільйонів гривень.

DSC05458

Як зазначив завідуючий відділенням урології Віталій Шило, переваги операції з цим апаратом у тому, що за один раз прибирається все каміння і людина не втрачає працездатність. При цьому зменшується термін перебування хворих як у стаціонарі, так і в амбулаторії. Загалом, лікування триває до 5 днів. За один операційний день може бути від однієї до 10 операцій.

DSC05443

Операції в оновлених приміщеннях поки не проводилися. Для початку там мають провести дослідження на стерильність.

Як розповів голова обласної ради Олександр Вельбівець, наразі ведеться робота по аналізу ситуації в інших медзакладах. Зокрема, є питання по дитячій обласній лікарні, яка наразі потребує закупівлі томографа.

 — Там належний рівень лікування і досить серйозне обладнання, однак томографа не вистачає. Діток доводиться везти на обстеження в обласну лікарню, а це незручно, втрачається час. Тому будемо працювати над цим та іншими питаннями, — сказав голова облради.

DSC05428

DSC05447

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить