У Черкаській лікарні швидкої допомоги розповіли про ситуацію з COVID-19

Померла 92-річна жінка, яка хворіла на COVID-19
besplatka_728_90_ukr

Станом на 8 ранку 21 листопада в Черкаській міській лікарні швидкої допомоги перебуває 329 хворих. Серед них 30 людей мають пневмонію і COVID-19, 2 пацієнти — з важкою хірургічною патологією та COVID-19. Ще 9 пацієнтів з важкою пневмонією — в реанімації, з яких 2 мають підтверджений діагноз «коронавірус».  В діагностичному відділенні ковідного центру — 62 пацієнти із запаленням легень. Очікують результату ПЛР ще 116 пацієнтів лікарні. За добу померли 4 пацієнти з коронавірусом та пневмонією.

Про це інформує пресслужба Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги. 

Лікарня надає весь спектр ургентної хірургічної та терапевтичної допомоги. Усі відділення продовжують роботу із надання спеціалізованої допомоги. Медики організовують лікувальний процес з жорстким дотриманням протиепідемічного режиму.

«Відвідування та догляд за пацієнтами неможливо припинити на 100%, але ми намагаємося мінімізувати відвідування хворих та рух персоналу між відділеннями», — повідомляють у лікарні.

Усі хворі перевіряються на COVID методом ПЛР. Пацієнти у відділеннях чітко розмежовані:
— ті, що очікують результатів ПЛР тесту перебувають в «червоній» зоні;
— ті, що отримали негативний результат COVID продовжують лікування в «чистій» зоні;
— ті, що отримали позитивний результат COVID переводяться в ковідний центр.

Для надання допомоги пацієнтам з пневмоніями створено ковідний центр. В структурі ковідного центру є діагностичне відділення на 70 ліжок, відділення для лікування пацієнтів з COVID — 30 ліжок, реанімація на 10 ліжок.

Хворі з пневмоніями та ще не встановленим результатом COVID потрапляють в червону зону діагностичної частини ковідного центру. Всі пацієнти здають тест ПЛР. При отриманні результату ПЛР:

- пацієнти з COVID переводиться в закриту частину відділення для лікування коронавірусу. Тут працює окремий персонал;
— пацієнти з негативним результатом тесту на коронавірус переводяться в частину відділення для пацієнтів з «COVID-» пневмоніями;
— усі важкі пацієнти лікуються у відділення реанімації, де окремо знаходяться пацієнти з «COVID+» та «COVID-».

По мірі заповнення діагностичного відділення ковідного центру пацієнти з непідтвердженим COVID, що отримали лікування та мають легкий перебіг хвороби можуть переводитись на доліковування в інші відділення лікарні. Показами важкості перебігу є сатурація, залежність від кисневої підтримки, клінічний стан.

Бригади лікарів та медичних сестер укомплектовані, але працюють з перевантаженням. Кисневих концентраторів — 24шт.Апаратів ШВЛ преміум-класу —  10шт. Медикаментами з національного переліку та індивідуальним захистом персоналу лікарня вповні забезпечена.

«Ситуація важка. Просимо дотримуватись всіх правил режиму та пам’ятати про особисту відповідальність кожного. Наша лікарня не складає зброю та стоїть на захисті здоров’я жителів Черкас», — кажуть у лікарні.

Для зв’язків з громадськістю по Viber, WhatsApp можна звертатися за номером телефону 0673851309 або https://www.facebook.com/dopomoga.ck/.

First1

Можливо Вас зацікавить