У Черкаському обласному кардіологічному центрі вперше провели операцію пацієнту, який одужав від COVID-19

У Черкаському обласному кардіологічному центрі вперше провели операцію пацієнту, який одужав від COVID-19
besplatka_728_90_ukr

Учора, 21 травня, у Черкаському обласному кардіологічному центрі вперше провели операцію 63-річному пацієнту, який одужав від SARS-COVID-19. Про це у коментарі «ВиЧЕрпно» повідомив головний позаштатний кардіохірург Черкаської ОДА та завідувач операційного відділення Черкаського обласного кардіологічного центру Олег Журба.

Читайте також: Олег Журба розповів про особливості

малоінвазивних методів оперативних втручань

За його словами, спочатку до обласного кардіологічного центру було госпіталізовано пацієнта, який мав ішемічну хворобу серця. Він постійно скаржився на біль у грудній клітині, мав кашель і температуру. Згодом його було протестовано на COVID-19 і отримано позитивний результат.

- Після отриманого результату пацієнта госпіталізували до Черкаської обласної лікарні. Всіх контактних лікарів, медичний персонал і пацієнтів було також протестовано. Жодного випадку інфікування не було зафіксовано серед медичного персоналу. Після двох негативних тестів на COVID-19 пацієнта повторно госпіталізували до обласного кардіологічного центру, — підкреслив Олег Журба.

Він також додав, що за три тижні після одужання пацієнту зробили комп’ютерну томографію, в його легенях не було виявлено ознак запалення, пневмосклерозу або фіброзу.

- З великим ризиком ми взяли пацієнта до операційної. Була постійна настрога, що після операції у нього настане дихальна недостатність. Ми не знали, як після операції буде скорочуватися серце та згортатися кров. У результаті пацієнт переніс операцію добре. Завтра будемо переводити його до звичайної палати, — додав Олег Журба.

Нагадаємо, що серед медиків Черкаського обласного кардіологічного центру, які контактували із хворим на COVID-19, не було виявлено випадків інфікування.

First1

Можливо Вас зацікавить