У Смілі критичні проблеми з водопостачання та водовідведення, проте там сподіваються на допомогу держави

У Смілі критичні проблеми з водопостачання та водовідведення, проте там сподіваються на допомогу держави
в Новини, Суспільство

Постачання якісної води та ефективне очищення стічних вод – це проблема, яка існує в Україні, в тому числі, і у Черкаській області. Маємо застаріле обладнання у системі водопровідного каналізаційного господарства, що характеризується енергозатратністю, значними втратами води, моральною та фізичною зношеністю.

Проте існує ще одна проблема: немає проектів, які б сьогодні відповідали конкретним вимогам, що стосуються енергоефективності, енергозатратності і сучасних підходів. Ті проблемні проекти, які надавалися на рівні державних органів розвитку на розгляд комісії, відправили на доопрацювання. Тому голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко пропонує зібрати голів РДА та представників КП, щоб навчити їх, як правильно будувати відповідні проекти.

Юрій Олегович крім загальної інформації на координаційній нараді окремо виніс на розгляд проблеми з водовідведення та водопостачання у м. Сміла та м. Золотоноша. У м. Сміла на сьогодні по заборгованості критична ситуація, адже з кожним роком вона тільки збільшується. Можуть виникнути великі проблеми, коли почнеться опалювальний сезон, і страждатимуть в першу чергу люди. Але у Смілі сподіваються на фінансову підтримку від держави завдяки різниці у тарифах.

– У вас ця проблема тягнеться з року в рік, тому що в цьому зацікавлені підприємства, – говорить очільник області.

Керманич Черкащини попередив: якщо ситуація погіршиться, вся відповідальність буде на міській раді та депутатському корпусі.

У Золотоноші нещодавно відбулася поломка колектора, проте надзвичайної ситуації немає, ремонт активно продовжується.

Директор депертаменту містобудування, архітектури будівництва та ЖКГ Черкаської ОДА Сергій Давиденко доповів, що системи централізованого постачання води та водовідведення збудовані десятки років тому. Характеризуються як енергозатратні зі значними втратами води. Загальна протяжність водопровідних мереж в області – 2 846 км, ветхих та аварійних мереж – 844 км, що становить 30% від загальної протяжності. Найбільш зношеними водопровідними мережами “славиться” Умань (32%), Звенигородка (50%), Корсунь-Шевченківський (85%), Тальне (80%).

Реклама