У минулому році 30 сімей АТОвців Черкащини придбали житло, — Віталій Коваль у студії «Вичерпно» (ВІДЕО)

koval
besplatka_728_90_ukr

Із 34 сімей АТОвців, які стояли в черзі, у минулому році вже 30 придбали житло. Цього року ще 14 сімей «поставлені» в чергу на оримання житла. Про цю та інші програми для ветеранів АТО у студії «Вичерпно» розповів перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль.

На думку Віталія Володимировича, в області налагоджена робота з учасниками АТО. Так, згідно з відповідною  постановою Кабміну про надання житла сім’ям учасників АТО Черкаська облдержадміністрація отримала кошти для 4-х сімей або загиблих учасників АТО, або осіб з інвалідністю І-ІІ групи.

- Ми домоглися зміни механізму надходження коштів. Тепер кошти надходять не на рахунок структурного підрозділу, а на рахунок особи чи сім’ї. Вони відповідно до норм забезпечення житлом мають вибрати найбільш вдалий варіант житла, укласти договір та придбати його, — сказав перший заступник голови Черкаської ОДА.

За Програмою пільгового житлового кредитування АТОвці з області завдяки співфінансуванню обласного та місцевого бюджетів почали купувати житло.

- На сьогодні ми маємо 24 пільгових кредити, а 150 осіб претендує на отримання кредиту на житло без відсотків. Виплата відбувається у гривнях протягом декількох десятків років, при цьому 20% у якості фінансової підтримки АТОвці отримують відразу, — розповів Віталій Коваль.

Загалом на Черкащині нараховується близько 9600 учасників АТО. Наразі на затвердження видано близько 5000 наказів на розробку техдокументації на видачу землі АТОвцям. Окрім отримання землі, ветерани війни мають й інші пільги: оплата комунальних послуг, пільговий проїзд у громадському транспорті, послуга отримання ліків в аптеках, послуги медичних закладів.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить