У міськраді розповіли, як вирішать проблему із харчуванням у дитсадочках Черкас

IMG_0115-scaled
besplatka_728_90_ukr

Найближчим часом Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради будуть проведені тендери на закупівлю продуктів харчування у дитячих садочках. Як пояснюють у департаменті, саме через затягування процедур оголошення закупівель склалась проблема з постачання м’яса у дошкільні навчальні заклади, тому його було замінено іншими продуктами, зокрема, рибою та дитячими сардельками. У міській раді зараз проводять службову перевірку щодо встановлення причин та осіб, за виною яких відбулося невчасне оголошення тендерної процедури.

Реагуючи на скарги батьків із цього приводу, очільник департаменту Ігор Волошин зазначив, що нині фахівці шукають різні варіанти, як, ураховуючи і негативний досвід зривання процедур закупівель зокрема, вийти з ситуації і таки забезпечити освітні заклади міста належним харчуванням. Один із варіантів, можливість підписання додаткових угод із наявним постачальником на суму близько 200 тисяч гривень, щоб відновити постачання м’яса до дошкільних навчальних закладів.

«Увесь досвід буде враховано, при оголошенні тендерів ми будемо завжди мати на увазі, що подібні ситуації можуть виникати, тому завжди розроблятимемо, так би мовити, і запасні варіанти також, щоб надалі подібних проблем не виникало. Утім, зазначу, що відповідно до розробленого типового меню дітям дозволяється вживання сосисок, оскільки ці продукти належать до м’ясних і не заборонені жодними нормативними документами. Тому в садочках можуть заміняти одні продукти іншими, — тими, що є в наявності. Дитячі сардельки, які постачаються в дитсадки — тільки вищого ґатунку. До того ж, вартість м’яса та м’ясопродуктів від вартості сардельок значно не відрізняється», — зазначив Ігор Володимирович.

Нагадаємо, що у Черкасах з 2015 року розроблене єдине двотижневе меню для всіх міських дошкільних навчальних закладів загального типу з триразовим харчуванням. Окремо було розроблене меню для дошкільного навчального закладу санаторного типу №74 з чотириразовим харчуванням.

Так, щоденний раціон дітей є збалансованим, калорійним та якісним. До дитячого меню належить риба, кисломолочний сир, м’ясопродукти (яловичина, свинина, курятина, ялова печінка, яловий язик) та дитячі сардельки. Також протягом року дітям у садочках дають фруктові соки та свіжі фрукти. Продукти поставляються з відповідними сертифікатами якості від постачальника.

Проте в департаменті планують переглянути меню, для того, щоб збільшити калорійність та зробити його більш різноманітним, смачним і корисним.

Варто наголосити, що щороку виконавчий комітет встановлює вартість харчування однієї дитини у садочку та розмір батьківської плати за харчування з розрахунку виділеного фінансового ресурсу на поточний рік.

Саме зараз готують проєкт рішення виконкому Черкаської міськради про встановлення вартості харчування дітей у дошкільних навчальних закладах міста комунальної форми власності та розміру батьківської плати на 2021 рік. Нині харчування у садочках відбувається на умовах спів фінансування: 60% — батьки, 40% — з міського бюджету.

Про це інформує Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради

 

First1

Можливо Вас зацікавить