«Не визнаємо анексії»: у НАТО підтримали вимогу щодо звільнення з-під варти полонених моряків з Черкащини

У Кремлі не збираються виконувати рішення трибуналу щодо полонених моряків з Черкащини
besplatka_728_90_ukr

В Альянсі наголошують, що Росія має дотримуватися міжнародних зобов’язань і обов’язків.Генеральний секретар Організації північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг заявляє, що в Альянсі вітають наказ Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо вимоги до Російської Федерації звільнити 24 українських моряків, серед яких — двоє черкащан Владислав Костишин та Олег Мельничук. Про це Столтенберг сказав на спільній прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським, пише «УНІАН».

- Союзники не визнавали і не будуть визнавати незаконну анексію Криму Росією, і ми засуджуємо агресивні дії Росії у регіоні Чорного моря. Ми вітаємо рішення Міжнародного трибуналу з морського права, що Росія має звільнити українських моряків та судна, яких вона незаконно арештувала минулого листопада, — заявив Столтенберг.

Також генсек Альянсу сказав, що члени НАТО продовжать чітко роз’яснювати Росії, що вона має дотримуватися міжнародних зобов’язань і міжнародних обов’язків.

Нагадаємо, 16 квітня Україна надіслала запит до Трибуналу з приводу імунітету трьох українських кораблів та 24 військових моряків на борту, який захопила Російська Федерація.

У своєму запиті Україна посилається на міжнародне право, згідно з яким судна та моряки не можуть бути захоплені чи піддаватись судочинству.

Морякам, серед яких двоє черкащан — Олег Мельничук та Владислав Костишин — Лефортовський районний суд Москви продовжив термін тримання під вартою.

First1

Можливо Вас зацікавить