У Тальному відбулося урочисте відкриття музею історії

221020172318108931835
besplatka_728_90_ukr

У суботу 14 жовтня у Тальному відбулося урочисте відкриття музею історії. Працівники музею за короткий час власними силами зібрали понад 2 тисячі експонатів. Ще стільки ж передали із фондів колишнього районного музею історії хліборобства.

На відкриття прийшло близько сотні жителів Тальнівщини. Серед них лише 4 депутати міської ради із 26.

Захід відкрили козачата із дитячого садочка «Золотий ключик».

Начальник відділу культури громади Альона Качур та міський голова Олексій Юрченко подякували старшому науковому співробітнику музею Світлані Проценко та всім, хто приносив і приносить експонати, допомагав і допомагає у створенні музею.

Олексій Віталійович нагородив «за вагомий внесок у розвиток музейної справи» грамотами та подяками міської ради Сергія Івановича Телеганя, Леоніда Васильовича Девіска, Людмилу Петрівну Довжук, Петра Григоровича Каплюченка, Наталію Миколаївну Івченко, Світлану Євгеніївну Проценко.

– Сьогодні в Тальному знаменна подія – відкривається музей. Є сподівання, що він буде діяти так, як діяв до цього районний музей історії хліборобства, – розпочинає виступ краєзнавець, заслужений працівник культури Вадим Мицик. – А чого діяли, я вам скажу: у нас ентузіасти робили музеї, а влада їх нищила. Так був знищений музей історії хліборобства, який знали не лише в Європі, а й Канаді, Сполучених Штатах Америки, Панамі і навіть Австралії. Але ворогам України слава українська не потрібна. Частину експонатів із того музею, будуть експонуватися в міському музеї історії.

Вадим Федорович подарував музею книгу написану у співавторстві із Володимиром Мовчаном «Дослідники краю Тальнівського».

– Пройде небагато часу і знайдуться ті, хто буде вам казати, що ви нічого не робите, проїдаєте бюджетні кошти. Не вірте! – зазначає в емоційному, але щирому, виступі директор державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк. – Ви в першу чергу працюєте на майбутні покоління, а не на сучасників. Сучасники – ось вони. З чотирнадцятитисячного міста, прийшла заледве сотня людей!

Владислав Васильович подарував «Словник-довідник з археології Черкащини», автором якого є археолог Тетяна Нераденко. Цей товстезний фоліант фактично енциклопедія з археології Черкащини і Тальнівщини зокрема.

Крім того, тальнівці Леонід Цвіліховський та Зінаїда Лозовська подарували музею фотодокументи. Художник Леонід Девісок написану ним ікону Божої Матері. Працівники будинку дітей та юнацтва власні картини і вироби. А ось голова районної ради Валентина Любомська спільно із керуючим апаратом районної ради Віталієм Карпуком, головою райдержадміністрації Василем Клименком та начальником сектору культури РДА Оксаною Щербатюк передали на довічне зберігання у музей символи районної естафети присвяченої 200 — річчю з дня народження Тараса Шевченка, 60-річчю утворення Черкаської області і 90-річчю заснування району – рушники вишиті майстринями-вишивальницями усіх сільських рад району та альбом «Тальнівщина. Віхи дев’яносторічної історії».

Під час урочистостей керівництво Тальнівського музею історії відзначило керівника студії «Берегиня» Будинку дітей та юнацтва Надію Маляренко за перемогу в конкурсі логотипу музею.

Потім вихованець дитсадка «Золотий ключик» Іван Фещенко, Почесний краєзнавець України Вадим Мицик, міський голова 1985-1989 років Леонід Цвіліховський та почесна громадянка міста Галина Ноздровська перерізали стрічку і музей прийняв перших відвідувачів.

Дві години тривав концерт підготовлений творчими колективами міського центру культури і дозвілля Зокрема, гурти «Отамани» (керівник Василь Сапіга), «Ліра» (керівник Роман Вовк), «Тальнівські роси» (керівник Іванна Росол), сопілкарі під керівництвом Віктора Городнюка та очолюваний Людмилою Столярською камерний хор.

Нагадаємо, Тальнівський районний музей історії хліборобства фактично не працює із 2006 року. У 2011 році депутати Тальнівської міської ради прийняли рішення про створення в місті власного музею.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить