У цьому році відбулося істотне покращення технічного забезпечення підрозділів ДСНС

hygnjak-i-procenko
besplatka_728_90_ukr

У цьому в році рятувальниками Черкащини було ліквідовано 844 пожежі, вони взяли участь у ліквідації наслідків 458 дорожньо-транспортних пригод та ними було виявлено 675 вибухонебезпечних предметів. Про такі результати роботи по регіону розповів речник ДСНС України в Черкаській області Костянтин Проценко під час прес-конференції, яку вони провели напередодні свого професійного свята, що пройде 17 вересня.

У цьому році зафіксовано меншу, а саме 47, кількість надзвичайних випадків на воді у порівнянні з минулими роками.

«37 людей загинуло і 37 вдалося врятувати. Рятували як наші працівники і співробітники обласної та міської комунальних служб, так і пересічні громадяни. Чому стало менше, я не можу сказати. Може це ми так гарно спрацювалися з місцевими органами влади, які обладнали місця для купання (хоча це ще не відповідає потребі)? Не скажу, що люди почали більше прислухатися до наших порад. Але, на мою суб’єктивну думку, цьому посприяв не досить сприятливий екологічний клімат, що склався на Дніпрі. Багато людей відмовилися через це від відпочинку біля води», — відзначив речник ДСНС в Черкаській області.

Цього року відбулося істотне покращення технічного забезпечення підрозділів ДСНС області.

- У нас 95% особового складу мають сучасне бойове спорядження, яке відповідає найвищим вимогам безпеки в світі, — відзначив Костянтин Проценко.

Відкритим залишається ще питання забезпечення підрозділів новим автомобільним обладнанням оскільки більшість пожежних машин (80%) ще радянських часів. Це питання є надзвичайно актуальним, адже саме від справності та потужності техніки залежить і оперативність прибуття рятувальників на місце надзвичайної ситуації. Адже кожні 45 хв рятувальники отримують повідомлення про бойовий виклик.

- Є нормативний час прибуття на місце події — це не більше 5 хвилин. В радіусі 3-х кілометрів має бути пожежна частина. У середньому, наприклад по м. Черкаси, час прибуття складає близько 10 хвилин. Якщо вже брати Черкаський район — то хвилин 20, по області в середньому 11 хвилин, — поінформував начальник Черкаського міськрайонного відділу ДСНС України в Черкаській області Андрій Хижняк. — Якщо ми візьмемо таке село як Яснозір’я, яке знаходиться за 45 кілометрів від Черкас, то давайте адекватно оцінювати: пожежний ЗІЛ 1989 року не доїде туди швидше ніж за пів години. Але у нас там є місцевий підрозділ пожежної команди, тому поки ми під’їдемо, вони стримуватимуть вогонь і рятуватимуть людей.

Окрім того речник ДСНС України в Черкаській області поінформував, що в області є дві піротехнічні групи, але вже протягом двох років одна з цих груп почергово перебуває у зоні проведення антитерористичної операції. За цей час ці групи провели 10 ротацій (тобто почергово змінювали одна одну  у зоні АТО — ред.). Жоден із співробітників у зоні АТО не постраждав.

First1

Можливо Вас зацікавить