У водах річок Суха Згар та Золотоношка виявили кишкові палички та яйця гельмінтів

У водах річок Суха Згар та Золотоношка виявили кишкові палички та яйця гельмінтів
в Новини

У Золотоніському районі продовжують фіксуватися факти забруднення води р. Золотоношка внаслідок скиду стічних вод КП «Міський водоканал» Золотоніської міської ради.

Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби.

За результатами моніторингових досліджень якості води зазначених річок, проведених ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» впродовж 2017 року, майже у кожній з досліджених проб, які були відібрані нижче скиду  каналізаційних очисних споруд м. Золотоноша, реєструвалися відхилення від гігієнічних нормативів як за санітарно-хімічними, так і за мікробіологічними показниками. Зокрема, виявлялися перевищення за органолептичним показниками (у 2-5 разів), за показником хімічного споживання кисню (у 3-5 разів), зниження вмісту розчиненого кисню; а також перевищення щодо кількості лактозопозитивних кишкових паличок (у 14-5000 разів), індексу колі-фагів (у 2 рази), виявлялися патогенні мікроорганізми та яйця гельмінтів.

Ці факти свідчать про неефективну роботу Золотоніських каналізаційно-очисних споруд, неналежне знезараження стічних вод та продовження надходження забруднюючих речовин у річки  Суха Згар та Золотоношка .

У поточному році внаслідок аварійної ситуації на напірно-каналізаційному колекторі м. Золотоноша 02.02.2018 значна кількість неочищених стічних води потрапила у річку Золотоношка. Згідно з наданими  ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» результатами лабораторних досліджень проб річкової води, відібраних нижче аварійного скиду, виявлено відхилення від гігієнічних нормативів за індексом лактозопозитивних кишкових паличок –перевищення у 14 разів, хімічним споживанням кисню –перевищення у 2,2 рази.

Така ситуація призводить до розповсюдження забруднень за течією р. Золотоношка, потрапляння їх у грунтові водоносні горизонти, джерела нецентралізованого водопостачання (криниці, шахтні колодязі тощо) населених пунктів, садово-городніх, дачних кооперативів, прилеглих до річки, а також р. Дніпро. Як наслідок – зростають потенційні ризики виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань серед населення.

Фахівці Держпродспоживслужби області 09.02.2018 взяли участь у виїздному засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС облдержадміністрації у м. Золотоноша стосовно ліквідації наслідків аварійної ситуації на каналізаційній мережі міста. За результатами засідання з метою недопущення ускладнення санітарно-епідемічної ситуації у м. Золотоноша та Золотоніському районі Держпродспоживслужбою були надані відповідні пропозиції. На адресу міського голови м. Золотоноша направлено лист стосовно ситуації щодо забруднення води р. Золотоношка та вжиття відповідних заходів.

Реклама