У Золотоноші закривають бібліотеку зі столітньою історією

knygy
besplatka_728_90_ukr

Причинна закриття столітньої бібліотеки у Золотоноші – банальна: ласе приміщення в центрі міста, яке стало яблуком розбрату між міською та районною владою.

Про це повідомив у «Фейсбуці» завідувач відділом історії краю Черкаського обласного краєзнавчого музею Сергій Ганницький.

Краєзнавець повідомив, що бібліотеку витісняли поступово – спочатку вигнали з першого поверху, потім забрали половину приміщень на другому, а тепер закривають зовсім, а фонди розпорошують. До речі, золотоніська бібліотека має найбагатші фонди у районі, а заснована вона понад 100 років тому.

«Як кажуть містяни, закриття передусім вдарить по дітях, які приходили сюди знайомитись із книгою, по школярах, які знаходили тут необхідну літературу, та по людях літнього віку, котрі заходили сюди за періодикою та перепочити. Адже виписати газету для пенсіонера – недосяжна розкіш. Школярі із районів приїздили сюди на зустріч із письменниками, презентували свої наукові дослідження. Тепер у Золотоноші не буде де провести літературний захід», — написав Сергій Ганницький. 

Із закриттям районної бібліотеки залишиться лише міська, розташована в малесенькій кімнатці на околиці Золотоноші, де її мало хто знайде. Поповнювати фонди там немає куди – не вмістяться, не кажучи вже про проведення якихось заходів. 

«До речі, новостворені ОТГ часто першими під ніж також пускають бібліотеки, замість того, щоб зробити їх осередками культури у своїх громадах. А в Каневі уже закрили районну бібліотеку. Тихо, без зайвого шуму. Невже знову пройде по-тихому. Невже містяни залишаться без книги?..» — написав Сергій.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить