Українець і білорус пліч-о-пліч: у Черкасах відкрили виставку, присвячену Дню Гідності та свободи (ФОТО)

besplatka_728_90_ukr

У Черкасах відкрилася виставка, присвячена Дню Гідності та свободи. Це спільний проект українських та білоруських художників, присвячений пам’яті українця Віталія Тіліженка та білоруса Алеся Черкашина – добровольців тактичної групи «Білорусь» першої штурмової роти п’ятого окремого батальйону Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор».

Художній музей Черкас — це не перше місце, в якому представлена виставка. Раніше картини вже були презентовані в Посольстві України в Республіці Білорусь, у Національному музеї історії України та містах Півдня й Сходу України.

dsc04729

dsc04726

Із картин дивляться очі молодих хлопців, яких забрала війна, сумом і болем віє від зображення певних епізодів. Про біль на полотнах і про важливість сьогоднішнього заходу наголосив керівник управління культури та зв’язків із громадськістю Черкаської ОДА.

- Дуже страшно усвідомлювати, що у ХХІ столітті гинуть на війні молоді хлопці. Але вони герої і тому житимуть вічно. Пам’ять про них у наших душах, серцях, пам’ять у піснях, книгах, фотографіях, картинах і сьогоднішня виставка це підтверджує. Я зроблю усе можливе, щоб на ці картини прийшли подивися якомога більше людей, щоб вони вкотре перейнялися цими проблемами і не залишалися осторонь їх, — говорить Олег Островський.

dsc04752

Про пам’ять, яка буде жити вічно, наголосив і Тарас Теліженко, мистецтвознавець, боєць АТО та людина, завдяки якій відбулася виставка у Черкасах. Він зазначив, що картини, представлені на виставці намальовані сильними особистостями, які в умовах війни зуміли творити і передавати свої почуття та емоції у своїх роботах. Також він зазначив, що був надзвичайно вражений глибиною картин, їх силою.

dsc04747

dsc04735

dsc04725

Із сльозами на очах про біль втрати говорила і старшина першої шпигової роти п’ятого окремого батальйону Добровольчого Українського Корпусу «Правий Сектор» Ірина Гаркавенко.

- Сьогодні важко говорити, бо відкриваючи цю виставку, зачіпаю себе за живе. Ці хлопці, яких забрала смерть – це мої друзі, мої брати, це люди, з якими я ще нещодавно стояла пліч-о-пліч, боронила Україну від ворога. Ми часто говорили, що Росія наш старший брат, але саме на війні я зрозуміла, хто справді є братом. Дуже хочеться, щоб молоде покоління, якому ми сьогодні закладаємо фундамент, цінували і пам’ятали, якою ціною виборюється незалежність країни, — зазначає старшина «Правого сектору» з позивним «Марго».

Також вона вручила посмертно медалі за оборону Донбасу від імені Української Добровольчої армії двом бійцям тактичної групи «Білорусь» Віталію Тіліженку та Алесю Черкашину.

dsc04770

На сьогоднішній виставці також представлені картини члена Національної спілки художників України Тараса Носара. Сам художник родом із Донецька, але зараз проживає у Львові. Пан Тарас розповідає про ті жахливі моменти, які бачив на власні очі та пояснює, чому його роботи є в основному фрагментарними.

- У своїх роботах я не зображую якісь моменти, де видно багатоплановість. Мені, як людині, в якої була неподалік майстерня від того місця, було зовсім по-іншому, я дихав тим. Мої роботи більш фрагментарні, вони стосуються окремих деталей, які просто вражають та мають глибокий зміст, — розповів художник.

dsc04746

Усі картини представлені на виставці — це не просто мистецькі твори, це глибокий біль, сум і розпач, а ще — це заклик берегти свою землю і, найголовніше, ніколи не забувати, завдяки кому ми маємо змогу жити і прокидатися щоранку з першим промінням сонця, а не із свистом куль.

dsc04732

dsc04730

First1

Можливо Вас зацікавить