Уже в наступному році потрібно запустити GPS-моніторинг та електронну оплату проїзду, — Юрій Ботнар про транспортну реформу (ВІДЕО)

Ботнар
besplatka_728_90_ukr

Наразі проїзд в Черкасах вже коштує 5 гривень. Цьому передував страйк перевізників, перемовини з міською владою, «провал» голосування на виконкомі за підвищення проїзду і, зрештою, затвердження діючого тарифу буквально через тиждень. Що вплинуло на позицію членів виконкому за цей тиждень та чи відбудеться транспортна реформа у студії «ВиЧЕрпно» розповів заступник міського голови Черкас Юрій Ботнар.

- Тоді перевізники навідріз відмовлялися від соціальної складової, — пояснює Юрій Ботнар перші результати голосування на виконкомі. — Вони вимагали просто проголосувати за підвищення тарифу, але без жодних поступок з їхнього боку. Тоді вони ставили ультиматум, але під кінець тижня вони все ж таки почали домовлятися.

Страйк перевізників оголив ще одну проблему — більшість маршрутників майже рік здійснювали пасажирські перевезення в місті Черкаси без договорів.

- Тут питання до Укртрансбезпеки, яка мала б це відслідковувати. Якщо говорити про конкурс на кожний маршрут, то, оскільки змінилося законодавство, постанову, яка регулює транспортні перевезення, то дещо змінено і всю цю документацію та умови конкурсів. Ми в понеділок (19 листопада — ред.) будемо проводити конкурс. Але постає питання, чи ми отримаємо підвищення якості від проведення нових конкурсів, оскільки не всі розуміють, що ми маємо тих перевізників, яких маємо. Щоб зайшов якийсь новий перевізник, він має закупити 15 чи більше нових автобусів. А це певні вкладення коштів. А ще ж потрібно знайти водіїв, бухгалтерів, інші кадри. Тому результати конкурсу ні мене, ні містян не втішать. Вихід — створення єдиного муніципального перевізника, — прокоментував заступник міського голови.

Вирішити таку ситуацію могла б транспортна реформа, однак здебільшого вона в Черкасах існує лише на папері.

- Ми прагнемо її запровадити в життя. Що нам потрібно? Уже у наступному році запустити дві системи — GPS-моніторингу і електронної оплати проїзду. Це два потужні кроки на шляху впровадження транспортної реформи. І, очевидно, нам вже потрібно почати закуповувати і автобуси, не тільки тролейбуси, щоб перейти до єдиного муніципального перевізника, — наголосив Юрій Ботнар.

Детальніше про транспортні перипетії в Черкасах дивіться у відео «ВиЧЕрпно»:

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить