В області утилізують майже 20 тонн небезпечних відходів

В області утилізують майже 20 тонн небезпечних відходів
в Новини

Понад 282 тисяч тонн заборонених, невідомих та непридатних до використання у сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин накопичилися на території Черкащини з часів Радянського союзу. У межах Стратегії регіонального розвитку-2020 та обласної програми охорони навколишнього природного середовища на Черкащині проводять низку заходів з підготовки до їх утилізації. Про вжиті кроки розповіла начальник Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олена Звягінцева. Про це повідомляє пресслужба ОДА.

Цьогоріч у Драбівському та Черкаському районах перезатарили та підготували до вивезення на утилізацію 19,7 т небезпечних відходів. Для екологічно безпечного зберігання відходів пестицидів до моменту їх утилізації, перезатарення провів аварійно-рятувальний загон спеціального призначення Управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Черкаській області. Вартість робіт становить 135 тис. грн.

– Кожен склад зберігання відходів пестицидів є об’єктом потенційної небезпеки, який у випадку виникнення аварійної ситуації збільшує ризик для здоров’я населення, – каже вона. – Заходи щодо знешкодження відходів пестицидів включені до Обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки. Її фінансування здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, власних коштів суб’єктів господарювання, на території яких розташовані непридатні та заборонені до використання пестициди і агрохімікати, інших джерел, не заборонених чинним законодавством. Крім того, роботи у цьому напрямку є одним із пріоритетів Стратегії регіонального розвитку області на 2020 рік.

3 грудня, світова спільнота відзначає День боротьби з пестицидами (World No Pesticide Use Day). Його мета – привернути увагу світової громадськості до вирішення проблем, що виникли в результаті виробництва і використання цих небезпечних хімікатів. Вибору цієї дати передували трагічні події. 3 грудня 1984 року на заводі по виробництву пестицидів в м. Бхопале (Індія). Тут сталася екологічна катастрофа, в пам’ять якої і був заснований цей день.

Пестициди — велика група хімічних засобів захисту рослин. За інтенсивністю забруднення ними довкілля ряд дослідників ставить пестициди на перше місце. І зовсім не випадково. Пестициди, або хімічні засоби захисту рослин (ХЗЗР), широко використовувалися в Україні до середини 90-х років ХХ ст. З початку 70-х років минулого сторіччя внаслідок низки причин розпочалося системне накопичення залишків пестицидів та агрохімікатів на складах сільськогосподарських підприємств. Суміші непридатних пестицидів можуть складатися з високотоксичних пестицидів (ДДТ, альдрин, хлордан) з переліку стійких органічних забруднювачів (СОЗ), що становлять особливу небезпеку для здоров’я людей та навколишнього середовища.

Реклама