В онкодиспансері запрацювала сучасна лапароскопічна стійка

DSC03154
banner

Медичне обладнання німецького виробника «KARL STORZ» нещодавно установлене у операційній Черкаського обласного онкодиспансеру. Оглянути її приїхав і голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

DSC03172

- Апаратура не найсучасніша у світі, але для України це дуже гідний рівень. Ця апаратура краща у багатьох аспектах: вона зменшить операційний час, крововтрату пацієнта, збільшить кількість проведених операцій. От у мене запис на операцію є вже на 11 грудня, тому що ми і фізично не встигаємо, і через тяжкість роботи з апаратурою. Зараз у цьому обладнанні є дві стійки і можуть працювати дві бригади зараз, — розповів лікар хірург-онколог Обласного центру онкологічної урології КЗ «ЧООД» ЧОР Роман Морару-Бурлеску.

DSC03158

Аналоги такої установки є вже у Черкаській дитячій обласній лікарні та Черкаській обласній лікарні. Лапароскопічна стійка складається із декількох блоків та може модифікуватися від побажань хірурга. Серед технічних переваг апаратури – медичний монітор, сучасна відеосистема, після неї краща тільки 3D, джерело світла LED тощо.

Переваги лапароскопії в тому, що вона нівелює ті недоліки відкритої хірургії, що є травматичними за своїм характером до самого доступу до органів мішені. Лапароскопія дозволяє зробити швидший доступ до органу, знизити травматизацію тканин.

DSC03162

Ще три роки тому Юрій Ткаченко разом із головним лікарем онкодиспансеру говорили про першочергові питання медичного закладу, зокрема, і про закупівлю лапароскопічної стійки.

Обладнання коштує приблизно 3,5 мільйони гривень. Лапароскопічна стійка була придбана за кошти обласного бюджету та за рахунок співфінансування районів та міст Черкаської області.

Юрій Ткаченко повідомив, що на наступний рік стоїть завдання знову закупити таку ж стійку, а також вирішити питання інформатизації.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить