В Уманському університеті презентували арт-проект «Платтьопис»

0 (1)
unnamed

За участю студентів факультету мистецтв в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася презентація арт-проекту «Платтьопис» відомого одеського дизайнера Володимира Уманенка. Ініціатором мистецького заходу виступила завідувач кафедри образотворчого мистецтва УДПУ Ольга Музика.

З творчим проектом дизайнера наші митці ознайомились на виставці в картинній галереї. Викладачі і студенти спеціальності «Образотворче мистецтво», поспілкувавшись із автором, з радістю прийняли його пропозицію «оживити» сукні, продемонструвавши їх на моделях.

Митець започаткував свій проект ще у 1996 році, створивши серію білих суконь. А першу сукню він пошив у 10 років для сестри, і до цього часу не полишає це заняття, викликаючи в глядачів свою, власну ілюзію розуміння життя. Сукні Володимир Уманенко віддавав авторкам-жінкам, які на білому полотні відтворювали своє світобачення, ділилися найпотаємнішим. Отож, у кожної сукні – своя історія, яка відображає внутрішній світ і стан жінки, і яку глядач бачить по-своєму. Художник переконаний, що кожна жінка повинна мати таку сукню. Він любить життя, займається улюбленою справою, залучаючи до неї всіх закоханих у творчість людей.

IMGP0975

І ось, нарешті сукні прибули в УДПУ. Зовсім мало часу було на підготовку презентації – всього кілька днів, але це було цікаво, захоплююче. У ролі моделей виступили студенти спеціальності «Образотворче мистецтво», а також доньки викладачів, які майстерно втілили жіночі образи-сукні, доповнивши їх створеними власноруч аксесуарами, макіяжем, зачісками, розписами.

Згодом Володимир Уманенко, який був присутній на показі особисто, після демонстрації колекції розповів історію кожної сукні та спілкувався з глядачами.

За інформацією прес-служби навчального закладу

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить