«Вам мало не покажеться», — АТОвці вимагають зняти в автобусах оголошення про припинення перевезення пільговиків

36889880_1582310625230576_6667996384135741440_n
besplatka_728_90_ukr

Сьогодні у приміщенні міської ради зібралися поговорити щодо постанови Кабміну, яка визначає монетизацію пільг. Наразі міська влада або має монетизувати пільги, або підвищити вартість проїзду в міському пасажирському транспорті до 5 гривень, — інформує кореспондент «Вичерпно».

- 60 гривень це не той розмір монетизації, який має бути. Але в той же час, навіть при цьому розмірі це навантаження на міський бюджет близько у 100 мільйонів гривень, — відзначив на початку наради секретар міськради Ярослав Нищик.

У свою чергу учасники АТО, як представники однієї з наймасовіших на даний час пільгової категорії, відзначили, що постанова Кабміну, тим паче рішення перевізників, не можуть бути вищими за закон України.

- Якщо вони до нас не  прислухаються, ми будемо блокувати маршрутки, викликати поліцію і складати адмінпротокол, і нехай тоді платять штрафи, — відзначив представник від учасників АТО.

36860420_1582316358563336_1437887074253406208_n

Або ці перевізники мають виконувати закон України, або нехай заходять інші, зауважили пільговики.

36907610_1582310645230574_2100771922991120384_n

- Шантаж не пройде, як це було взимку, в заметіль, коли вони припинили рух. Держава вже декілька років не відшкодовує кошти за пільгове перевезення, — наголосив Нищик.

Підняли питання і щодо того, що перевізники відмовляються перевозити безкоштовно супроводжуючих незрячих людей.

- Давайте іти вперед, адже куди може поїхати незряча людина без супроводжуючого, — відзначив голова Всеукраїнського об’єднання товариства сліпих Володимир Нетесаний.

Олег Деркач запропонував звернутися до Верховного суду аби скасувати цей, на його думку, ганебний закон.

- Якщо перевізники собі дозволять не пустити незрячу людину, або іншу людину з інвалідністю, то нам, як учасникам бойових дій, доведеться застосовувати до них фізичну силу, — попередив «нацкорпусівець» Дмитро Кухарчук.

- Невже люди, які віддали своє здоров’я, щоб вони зараз працювали і багатіли, не заслужили цього? — додав голова ГО «Чорнобильський набат» Олександр Петренко. — Тим паче, що ліквідаторів зараз залишилося не так багато, вони вимирають цілими сім’ями.

У свою чергу перевізники відзначили, що інші міста запланували кошти на відшкодування за пільгові перевезення, а міська влада Черкас — ні.
- Чомусь від перевізників немає жодного позову до суду на міську владу щодо відшкодування, — апелював Ярослав Нищик. — Якщо у вас є претензії до міської влади, це можна вирішити у судовому порядку. На даний момент я не хотів би, щоб сталося так, що ваші працівники стануть заручниками ваших внутрішніх розпоряджень, аби блокувалися ваші автобуси, щоб потім не було звернень від пільговиків до Укртрансбезпеки. Тому сподіваюся, що  ви познімаєте ваші недолугі внутрішні розпорядження в автобусах. Якщо ви не хочете йти на діалог, давайте вирішувати це в судовому порядку. Давайте відходити від мови шантажу. Якщо у вас є що сказати, то запрошую вас завтра на 11.00 до мене в кабінет, — відзначив Ярослав Нищик.
Ця епопея триває вже роки, — відзначив очільник «Союзу учасників АТО»  Олексій Колісник:
- Коли просили підняти проїзд до 4 гривень, нам пообіцяли, що змінять автопарк, покращать технічний стан. І тепер знову кричать, «підвищте нам до 5 гривень», проте якість перевезень стала ще гіршою. Тоді заходьте офіційно на тендери (перевізники — ред.), показуйте офіційно заробітну плату, заходьте у лізинги, купуйте нові автобуси. Якщо 14 липня хоч один АТОвець вийде з маршрутки, чи почує криве слово, то ми піднімемо всіх АТОвців по області. Вам мало не покажеться.
Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить