«Вартість порцій у шкільних їдальнях збільшать з 9 до 27 гривень», — Сергій Воронов (ВІДЕО)

Сергій Воронов розповів, чому треба збільшити вартість харчування для черкаських школярів (ВІДЕО)
besplatka_728_90_ukr

Уже незабаром вартість харчування у черкаських школах може дещо зрости. Здорожчання зумовлене збільшенням відпускної вартості продуктів, а також необхідністю поліпшення якості харчування для дітей. У студії «ВиЧЕрпно» директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов розповів, чому питання щодо збільшення вартості харчування у школах міста є надзвичайно важливим.

За його словами, Черкаси є унікальним містом, яке харчує всіх дітей 1-4 класів. Згідно закону, така можливість має бути надана лише для категорійних дітей.

- Можливо, через те, що ми харчуємо всіх дітей, не вистачає фінансового ресурсу, який виділяє Черкаська міська рада. Наразі вартість порції у школі становить 9 гривень. До цієї вартості входить приготування, ціна продуктів і зарплата кухаря. Саме через це ми маємо такий низький рівень харчування школярів, — зауважив Сергій Воронов.

На його думку, вартість порції має бути збільшена до 21 гривні для 1-4 класів і 27 гривень для 5-11 класів. Такі цінові показники необхідні для того, щоб діти могли отримали зовсім іншу калорійність страв.

- Таким чином вартість програми харчування для школярів може зрости з 15 мільйонів майже до 48 мільйонів. Ми хочемо запровадити механізм для соціальних категорій і це є абсолютно безкоштовно. Додаткова місія — нагодувати інших дітей, але якщо вони не належать до соціальних категорій, ми пропонуємо батьківську плату. Так можна збільшити вартість порцій, — підкреслив Сергій Воронов.

Також він додав, що наразі технолог працює над тим, аби розробити абсолютно сучасне нове меню, яке б подобалося дітям.

- Міський голова сказав, що ніхто не повинен переходити на співфінансування і дав доручення бюджетній комісії, аби було знайдено кошти для того, щоб повний ресурс був забезпечений з міського бюджету, — додав Сергій Воронов.

Детальніше дивіться у відео:

First1

Можливо Вас зацікавить