Василь Шкляр розповів, коли буде екранізований його культовий роман «Чорний ворон»

holodnyj jar 2
besplatka_728_90_ukr

Про екранізацію роману Василя Шкляра «Чорний ворон» можна вже написати окрему книжку, зізнається сам автор. Вже декілька разів писався сценарій за романом, неодноразово оголошувалися дати початку зйомок фільму. І ось, перебуваючи в краях, які є тлом його бестселеру, автор розповів, коли ж таки світ побачить його «Залишенця» на українських екранах.

За графіком, зйомки «Чорного ворона» мають завершитися в лютому 2019 року, розповів у коментарі виданню «Вичерпно» Василь Шкляр під час відкриття фестивалю нескореної нації «Холодний Яр».

Читайте також: Холодний Яр — це скрізь, де є Україна: на Черкащині стартував фестиваль нескорених (ФОТО)

«Чорний ворон» зніматиме талановитий молодий кінорежисер Тарас Ткаченко. Його знають за фільмом «Гніздо горлиці». Хоча за екранізацію роману «Холодний Яр» Василя Шкляра бралося вже кілька людей, автор «Залишенця» сподівається, що на цей раз все вдасться.

- Це надзвичайно важка тема, підняти її не кожному вдасться. Сподіваюся, Тарас зможе подолати цю високу планку. Він хоче тісно співпрацювати зі мною. Ми будемо разом вибирати локації для зйомок, думаю, це буде в цих краях (Холодний Яр — ред.). Акторів він також буде затверджувати, радячись зі мною, — розповів Василь Шкляр.

Письменник додав, що писалося по роману вже кілька сценаріїв, але вони були забраковані. Зараз пишеться новий.

«Чорний ворон» Василя Шкляра відтворює одну із сторінок вітчизняної історії – боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. На їхньому чорному бойовому прапорі було написано: «Воля України — або смерть». У 1921 році чотирирічна війна, яку Росія розв’язала проти Української Народної Республіки, закінчилася. Проте збройна боротьба ще роками тривала майже на всіх теренах України. Повстанці Холодного Яру відчайдушно чинили опір радянській окупації, боролися за свободу українського народу, жертвуючи власним життям.

Як відзначив у коментарі нашому виданю сам автор, роман перекладений англійською, словацькою і португальською мовами, тож про націю нескорених, сформовану в Холодному Яру, можна сказати, знає весь світ.

First1

Можливо Вас зацікавить