Верховна Рада «відпочиває»: у Черкасах нарешті проголосували за бюджет

27400018_1407506476044326_2113114854_n (1)
unnamed

«За» 22 депутати, «Проти» — 1, утрималося — 12. Депутати Черкаської міськради таки проголосували за бюджет міста на поточний рік. Обранці підтримали проект бюджету, який був підтриманий виконкомом і проголосований на бюджетній комісії, тобто з усіма пропозиціями, але без бюджету розвитку.

Дещо активізувала роботу в цьому напрямку присутність на сесії представників профспілок та представників Національних дружин – не розглянуті від двох департаментів пропозиції обранці аналізували в режимі постійних комісій. Після цього депутати нарешті перейшли до його розгляду в режимі сесії, однак обговорення не припинилися.

У залі почалися суперечки, дехто з депутатів відмовився голосувати. Активісти, втім, стоять на своєму і кажуть, що нікого не випустять, поки бюджет не буде прийнято.

Секретар міськради Олександр Радуцький озвучив пропозицію не голосувати сьогодні, оскільки зараз поспіхом приймуть непрацюючий бюджет.

- Залишилося ще трішки доопрацювати, — пояснив Радуцький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Пацієнт скоріше живий, ніж мертвий»: депутати проголосували за бюджет Черкас лише за основу«

Депутат Павло Карась, який раніше оголосив, що не голосуватиме за такий варіант бюджету, сказав, що «приймати це не можна, бо його записати навіть не змогли».

- Що приймали — ніхто не знає. Ще жодного разу міський бюджет так не розглядався і не приймався. Всі пропозиції мають бути в рамках бюджетних записів і мають бути письмовими та збалансованими, — сказав Карась. — Мета цього всього — щоб міський голова отримав недієвий бюджет. Є пропозиція проголосувати бюджет в редакції виконавчого комітету ЧМР і тоді вже можна буде вносити туди пропозиції.

Депутат Діскант, у свою чергу, запропонував прийняти рішення опрацювати всі ці пропозиції та привести їх у законне русло.

- Дамо доручення департаменту протягом тижня це зробити, — запропонував він.

Єдино правильним рішенням є голосування за бюджет виключно в частині заробітних плат і захищених статей, — наголосив міський голова Анатолій Бондаренко. А якщо у депутатів є якісь пропозиції, то їх він пропонує приносити на наступну сесію у письмовій формі.

Олександр Радуцький на це озвучив ще одну пропозицію: за 10 днів провести позачергову сесію з розгляду одного питання. А за цей час з громадськістю обговорити всі пропозиції.

Зрештою, на розгляд депутатів було запропоновано три редакції проекту рішення про міський бюджет. Згідно першої, їм пропонувалося проголосувати за проект бюджету лише в частині захищених статей, про які говорив міський голова, тобто без бюджету розвитку. Однак цю пропозицію не підтримали. Після цього запропонували проголосували за проект бюджету, який був проголосований виконкомом і з пропозиціями бюджетної комісії, які були проголосовані до сьогоднішнього дня. Цю пропозицію теж не підтримали. Третю редакцію проекту рішення, запропоноване депутатам, передбачало проект бюджету, проголосовану виконкомом, з пропозиціями, підтриманими на бюджетній комісії та з усіма пропозиціями, внесеним на всіх постійних комісіях.

Була ще одна пропозиція депутата Романа Дісканта, яка повністю повторювала попередню, однак з урахуванням виділення 20 млн грн на баскетбольну арену.

Проте жодна з цих пропозицій не набрала відповідну кількість голосів.

Однак на цьому обранці не зупинилися. На голосування винесли проект бюджету, який був підтриманий виконкомом і проголосований на бюджетній комісії, тобто з усіма пропозиціями, але без бюджету розвитку, тільки захищені статті. Це була «супер-компромісна», як назвав її міський голова, пропозиція від депутата Олексія Романова.

За неї проголосували 22 депутати, проти — 1, утрималося — 12.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить