Відбили голову та поламали ноги: 9 років тому в Черкасах звалили пам’ятник Леніну

805946_1_w_1000
besplatka_728_90_ukr

Фото: dzvin.news

Останній пам’ятник Володимиру Леніну на Соборній площі у Черкасах звалили 27 листопада 2008 року близько 22:30. Йому відбили голову та поламали ноги.

Тоді правоохоронці зупинили рух транспорту прилеглою вулицею, бульваром Шевченка. Процесом керували колишній міський голова Черкас Сергій Одарич та голова районної держадміністрації Чигирина Петро Литвин, — пише Gazeta.ua.

Пам’ятник важив 70 тонн. Його демонтували 5 вантажними кранами. Чиновники планували перенести Леніна до парку «Перемоги». При підйомі зісковзнули троси, пам’ятник впав на землю та розколовся на частини.

805946_2_w_1000 (1)

Фото: s.citysites.com.ua

Голова обласного комітету Комуністичної партії Володимир Раєнко звинуватив Одарича у вандалізмі та заявив, що пам’ятник демонтований незаконно.

ВІДЕО можна переглянути ТУТ. 

Наступного дня у знак протесту комуністи зібрали несанкціонований мітинг біля Черкаського міськвиконкому. З їхнього офісу голосно лунали радянські агітаційні пісні. У відповідь представники Української народної партії ввімкнули гімн України.

805946_3_w_1000

Фото: wikimapia.org

Влітку 2011 року площа, де стояв пам’ятник, була повністю реконструйована. Тепер там є 2 фонтани-кулі та довгі лавочки.

Насправді у Черкасах ще залишився один пам’ятник Леніну, але з нього зробили козака. Стоїть на території розважального спорткомплексу «Спортохота» вдягнений у шаровари, вишиванку і жупан. На голові приклеїли «оселедця». Дирекція розважального закладу говорить, що статуя ніколи пам’ятником Леніна не була. До того як став козаком, він був у образі мисливця.

 

Можливо Вас зацікавить