Видно неозброєним оком: як змінилися Черкаси за рік

mist
besplatka_728_90_ukr

Альтанки, фонтани і фонтанчики, тротуари і нове асфальтне покриття, освітлені пішохідні переходи та соціальні ініціативи для містян – в такі «обновки» прибралися цього року Черкаси. Децентралізаційні процеси, нова міська влада, яка вирішила довести, що недарма за неї віддали голоси, та громадські ініціативи дали свій результат, в обласному центрі таки помітні певні зрушення.

Видання «Вичерпно» вирішило підбити підсумки цього року та виділити основні зміни, які відбулися протягом 2016 року в м. Черкаси.

Інфраструктура

Дороги

Про ремонт черкаських доріг не писав і не говорив цього року хіба що лінивий. Вулиці Сурікова, Смілянська, Благовісна, Чайковського, Амброса та інші на певних ділянках вже обзавелися новим асфальтом, розпочався ремонт на вулиці Героїв Дніпра та бульварі Шевченка, закінчують робити Мєндєлєєва та Чорновола, триває ремонт вулиці Оборонної. Якої вони будуть якості покаже час.

surikova

Вул. Сурікова (І черга)

pasterivska

Ремонт Пастерівської, наразі вже відремонтована

remont-bulvara-shevchenka-jpg

Ремонт бульв. Шевченка ще триває

Тротуари

Нарешті цього року справа дійшла і до тротуарів. Тож у черкащанок є особливий привід для радості. Нарешті, хоча б десь, вони можуть одягати підбори без страху поламати ноги. Головним досягненням цього року можна вважати викладення плиткою пішохідної частини бульв. Шевченка, ремонт якої триває і досі і має бути завершений до кінця року.


trotuar

Також у цьому році міська влада взяла на себе зобов’язання по очищенню тротуарів від снігу, оскільки до цього, згідно правил благоустрою, цим мали займатися користувачі прилеглих територій.

Загалом, цього року були затверджені 34 вулиці, вздовж яких мали поремонтувати тротуари.

trotuar-3

Звичайно, цього мало, але початок є…

Освітлення

Черкаси цього року трохи підсвітили, мова йде і про встановлення додаткових ліхтарів та освітлення пішохідних переходів.

Безпечнішими стали переходи на вулиці Руставі, 30 років Перемоги, Одеській, М. Грушевського (колишня Котовського), Сумгаїтській, Олени Теліги (колишня Конєва), Дахнівській, Канівській, Чигиринській, Смілянській, Гетьмана Сагайдачного (колишня Ватутіна), Добровольського, В’ячеслава Чорновола, Гагаріна, на бульварі Шевченка та проспекті Хіміків та інші. На ці потреби цього року в міському бюджеті передбачили близько 2 млн грн. Така ініціатива була викликана великою кількістю аварій навіть на пішохідних переходах.

osvitlenij-pishohidnij-perehid

Час від часу у депутатів міськради виникають ідеї не тільки освітлити пішохідні переходи, але й зробити, наприклад, підвищений пішохідний перехід чи навіть надземний.

Мали посвітлішати і прибудинкові території низки черкаських вулиць та деякі алейки міста.

lihtari

Зупинки

Почали цього року масово замінювати і зупинки громадського транспорту. Щоправда, у містян виникли деякі питання до їх якості. Проте, мабуть міська влада вирішила, що дарованому коню в зуби не заглядають.

zupinka

pro-zupinki

Картинка з групи «Місто на Че» у «Фейсбуці»

Євродвори

Нарешті, сказали люди, тепер в наших дворах  будуть зелені газони та фонтанчики з янголятками. Проте поки що справа обмежилася тим, що декілька дворів у Черкасах виклали плиткою. Євродвори були одним із пунктів передвиборчої компанії міського голови. В інтерв’ю нашому виданню він сказав, що роки за 4 планується навести лад у всіх черкаських дворах. Проте така ініціатива не обійшлася і без долі критики. Зокрема Іван Кієнко зауважував, що це неправильно, коли за гроші 100% громади робляться двори 5% мешканцям. Проте вже позитивні приклади є, то й же двір за сквером «Юність», який вже відремонтований. Хоча мешканці оновлених дворів вже жалілися нашим журналістам, що хотіли б у дворі побачити не тільки плитку, а щоб іще привели до ладу зелені насадження, поставити лавочки, побільше сучасних смітників.

vrodvir2

yevrodvir

Тролейбуси від «Азоту»

Співпадіння чи ні, але новій міській владі таки вдалося домовитися, щоб «азотівські» тролейбуси, які роками стояли на території підприємства, таки передали місту. Мова йде про 15 «рогатих», що тепер їздять вулицями міста, які, до того ж, обладнали Wi-Fi.

trolejbus

wi-fi-u-trolejbusah

Освіта і наука

Безкоштовне харчування дітей

Цього року держава не передбачила ніяких субвенцій на харчування дітлахів у школах і садочках. І хоча міська влада мала право перекласти все на плечі батьків, було вирішено, що в дитячих садочках частину за харчування сплачуватимуть батьки, а частину місцевий бюджет у пропорції 60 на 40%. А от школярі 1-4 класів до кінця року отримуватимуть один раз на день гаряче харчування. Чи годуватимуть за кошти місцевого бюджету у наступному році, покаже час.

dity-harchuvannja

Поточне утримання дитячих садочків та шкіл

Цього року це стало своєрідним експериментом місцевої влади, яким, мабуть, набридло слухати нарікання батьків про непомірні побори в школах і садочках то на «миючі», то на канцелярію, вирішили на кожну дитину виділити певну суму коштів, яка б покривала всі ці витрати. З міського бюджету на ці потреби було виділено на утримання загальноосвітніх навчальних закладів понад 7,3 мільйони гривень, дошкільних навчальних закладів — понад 2,3 мільйони гривень. Тобто на кожного школяра приходиться по 300 грн, а на вихованця дитсадочка – по 200 грн. Чи перестали повністю збирати кошти з батьків на різноманітні там класні і групові потреби, мабуть, риторичне питання. Та це вже, скоріше, проблема самих батьків, які не готові цікавитися, а куди ж ідуть кошти, які виділили з міського бюджету.

myjuchi-zasoby

Безкоштовний перший день лікування для пацієнтів, які потрапили в медзаклади Черкас у невідкладному стані

На ці потреби з міського бюджету було виділено 3 млн 654 тис грн. Отримувати подібні послуги черкасці почали з 1 березня. Щоправда, на весь рік цих коштів не вистачало, проте це також стало своєрідною новацією для нашого міста. Адже не у всіх пацієнтів, які потрапили по швидкій допомозі до лікарні, є при собі необхідна сума коштів на медикаменти, необхідні для надання першої невідкладної допомоги. Тож будемо сподіватися, що міські владці і у наступному році не забудуть про невідкладних хворих.

likarnja-krapelnycja

stadnyk

Керівник Департаменту охорони здоров’я Олег Стадник підписує з керівниками медичних установ угоди

Благоустрій

Фонтани і фонтанчики

Дві масштабні реконструкції фонтанів цього року зробили в Черкасах, серед яких один із двох фонтанів у Долині троянд був перероблений на пішохідний, а також перероблений був фонтан у парку «Сосновий бір». Окрім того, щоб містяни могли втамувати свою спрагу влітку, по місту в різних районах було встановлено 17 питних фонтанчиків.

fontan Пішохідний фонтан Долина троянд

fontan

fontanchyk

Брама безпеки

Ще одним рятівником черкасців від спеки стала так звана брама безпеки, яку цього літа встановили біля Черкаської міськради, на перехресті вул. Байди Вишневецького і бульв. Шевченка. Потім її дещо модернізували. Вона мала рятувати містян, коли температура на термометрах долає позначку у 30 градусів.

brama-bezpeky1

brama-bezpeky-2

Трипільська альтанка

Новою родзинкою міста, що нині прикрашає парк «Сосновий бір», стала спільна робота 6 скульпторів, яка знайшла своє втілення у оригінальній альтанці в трипільському стилі, посередині якої розміщений питний фонтанчик. Як то кажуть, і красиво, і корисно, ще й повертає нас до історичного коріння.

altanka

Лавочки та клумби

По бульвару Шевченка, а згодом і в різних районах Черкас почали з’являтися новенькі лавочки. А ще  великі квітники –  жовті й білі, вони буквально заполонили все місто, чим викликали неоднозначну реакцію у містян. Та все ж, як засвідчило опитування на нашому сайті, така ініціатива знайшла своїх прихильників серед черкасців.

lavochky

klumba-govta

Соціальна підтримка

Безкоштовний проїзд у тролейбусах для учнів та студентів

Це стало чи не найяскравішим прикладом турботи місцевої влади про підростаюче покоління. Хоча і не відразу отримало підтримку серед депутатського корпусу та членів виконкому. Були деякі нарікання, що допомога має бути адресною, а це повернення в радянські часи. Та все ж, ініціатива була прийнята, гроші виділені – близько 1 млн грн. А починалося все з 75 коп для вище зазначених категорій, та влада вирішила не зупинятися на цьому і зробили проїзд для них взагалі безкоштовним.

trolejbus

Можливо Вас зацікавить

 • Анатолий Виноградов

  Шановні черкащани! Ми так любимо лаяти та критикувати владу. І це зрозуміло, бо вже звикли за багато років, що до влади пнуться, продираються, проштовхуються, щоб бути ближче до корита, щоб ще щось украсти… Але ж будемо справедливі: нарешті у нас з’явився міський голова, який прийшов не красти, а працювати. Тож подякуємо йому, бо є за що!..

  • Polomarenko Anatoly

   Ато, дорогами проїхати неможливо, зате плитка кругом стелиться. Видно хтось в долі у виробника плитки? А іще без черги, без всяких правил, у Соснівці, в зоні де промислове будівництво заборонене, дочці «мецената» виділили, безкоштовно, землю для будівництва мийок для автомобілів.

 • Геннадій

  Пастерівська досі не відремонтована