Відомому письменнику Василю Захарченку присвоїли звання Почесного громадянина Черкас

Фото Катерини Кривопишиної

Фото Катерини Кривопишиної

besplatka_728_90_ukr

Відомого українського письменника, журналіста, лауреата низки літературних премій Захарченка Василя Івановича посмертно удостоїли званням Почесного громадянина міста Черкаси. Рішення про це ухвалили депутати під час сесії 13 серпня, інформують на сайті Черкаської міської ради.

Його відзначили задля «увіковічення пам’яті та за багаторічну боротьбу в становленні української державності, плідну творчу працю в галузі української літератури та журналістики, значний художньо-публіцистичний доробок, неоціненний особистий внесок у реабілітацію імен справжніх патріотів».

Почесну відзнаку, нагрудний знак «Почесний громадянин міста Черкаси» та посвідчення про нагородження, згідно з рішенням, передадуть на зберігання доньці письменника – Ользі Василівні Захарченко.

Для довідки:

Василь Іванович Захарченко народився 13.01.1936 у селі Гутирівка Полтавської області. 1958 року закінчив факультет журналістики Київського університету, працював газетярем у місті Кременчук, згодом – редактором у видавництві «Донбас».

Із 1969 року Василь Іванович жив і працював у Черкасах.

Він – автор численних оповідань, повістей, романів та збірок.

31 січня 1973 року Василь Захарченко був заарештований за ст. 62 КК УРСР (антирадянська діяльність) та 26-27.07.1973 Черкаським обласним судом засуджено до позбавлення волі на п’ять років суворого режиму.

У роки незалежності України працював на посаді керівника редакційно-видавничої групи «Реабілітовані історією. Черкаська область», спільними зусиллями якої відновлено багато імен справжніх патріотів України.

Помер 5 грудня 2018 року, похований у м.Черкаси.

Василь Іванович лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, літературних премій імені Юрія Яновського, Андрія Головка, Олекси Гірника.

First1

Можливо Вас зацікавить