Виконком не затвердив проект міського бюджету Черкас

vykonkom
престо 728_90

Сьогодні на засіданні виконавчого комітету Черкаської міської ради розглядали проект рішення міської ради про міський бюджет на 2018 рік, який зрештою члени виконкому так і не прийняли.

Директор департаменту фінансової політики ЧМР Наталія Джуган сказала, що майже всі обласні центри сьогодні мають укласти рішення обласної сесії про затвердження міських бюджетів. Всі решта міст уже мають рішення виконавчих комітетів, тобто у законний спосіб до 25 грудня вони приймають власні бюджети. Станом на сьогодні не проголосували лише виконавчі комітети лише у Миколаєві, Херсоні та Черкасах.

- Це рішення про проект бюджету не є остаточним. Ми тільки прогнозуємо і спрямовуємо на головного розпорядника — департамент економіки — весь ресурс, який потім поділиться відповідно до плану соціально-економічного розвитку, який буде затверджено, — сказала Наталія Джуган.

Вона повідомила, що в цьому бюджеті уже сплановано 10 млн грн для реалізації проектів-переможців громадського бюджету.

У ході обговорення начальники департаментів виступили із пропозиціями про фінансування структур, які вони очолюють. Зокрема,  директор департаменту соціальної політики ЧМР Олег Гудзенко запропонував додати на громадські роботи 360 тис. грн. Директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин попросив дофінансувати харчування дітей у школах та дитсадках на суму 16 млн грн,  санаторний відпочинок категорійних дітей на суму більше 3 млн грн тощо.

Директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник закликав директорів департаментів «не тягнути на себе ковдру».

- Галузь охорони здоров’я потребує 750 мільйонів на рік. В бюджеті 422 мільйони. Мінус 300 мільйонів. Я навіть не знаю, що мені говорити. Розривати цей бюджет на шматки — це шлях в нікуди. Він безперспективний. Я вважаю, треба пропрацювати справедливі підходи до кожного департаменту, галузі, установи. Тоді не буде потреби виходити на трибуну і просити, — сказав Олег Стадник.

Наталія Джуган зазначила, що в цьому бюджеті дуже великі ризики.

- Я вас застерігаю від того, щоб ми приймали збільшені доходи по бюджету розвитку, оскільки збільшивши доходи від продажу майна, землі і пайової участі, які були абсолютно нереальними, на 250 мільйонів, ми в ручному режимі управляли коштами бюджету розвитку. Так не може бути. Я застерігаю вас від таких популістичних рішень, які призводять до необґрунтованості збільшення загального або спеціального фонду міського бюджету, — сказала Наталія Джуган.

Попри всі прохання та заклики Наталії Джуган до організованості та згуртованості в питанні прийняття бюджету розвитку, члени виконкому не проголосували за тіло міського бюджету на 2018 рік, адже забракло голосів. Секретар міськради Олександр Радуцький залишив засідання під час розгляду проекту, а заступники міського голови Руслан Сотуленко та Ігор Коломоєць голосували проти.

До слова, міський бюджет мали розглянути до 25 грудня. Сьогодні було останнє засідання для роботи в депутатських комісіях. У разі не розгляду міська рада буде поза межами чинного бюджетного законодавства. За словами Наталії Джуган, в такому разі ми житимемо по 1/12 від попереднього року без капітальних видатків у бюджеті.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить