Вірші, книжки і кінематограф: Жадан на Черкаському книжковому фестивалі розповів про свою творчість

140934
besplatka_728_90_ukr

Сергій Жадан – один із найвідоміших сучасних українських письменників, перекладач, активний громадський діяч та волонтер. Автор десятків поетичних збірок, низки романів, оповідань та есе, фронтмен музичного гурту «Жадан і Собаки». Із Сергієм журналістам «ВиЧЕрпно» вдалося поспілкуватися на третьому Черкаському книжковому фестивалі. Говорили про політику, благодійність, музику й, традиційно, про книги та творчість.

Іноді здається, щоб пізнати Жадана потрібно навчитися читати між рядків.

zhadan6

«Письменники нічим не відрізняються від інших громадян України. Вони мають вибір цікавитися політикою чи ні. Я — цікавлюся, мені цікаві митці, які є соціально заангажованими та мають свою політичну позицію», — такими словами письменник розпочав своє інтерв’ю.

Про благодійний фонд

За словами письменника 2017-го року був заснуваний «Благодійний фонд Сергія Жадана», який створили митці після кількох років волонтерської діяльності.

«Ми з 2014 року працюємо на Сході з військовими і мирним населенням та в якийсь момент виникла ідея офіційно зареєструватись. От ми й нині допомагаємо школам, інтернатам, дитячим садочкам, бібліотекам, будинкам культури, підтримуємо різні культурні події на Сході та Донбасі», — розповідає волонтер.

Навесні цього року Благодійний фонд Сергія Жадана спільно з проєктом підтримки дитячого читання «BaraBooka» оголосили про початок конкурсу відгуків для школярів «Читай-пиши». Ідея полягала в тому, щоб школярі  Донецької та Луганської областей спробували себе в якості літературних критиків, написавши відгуки на книги українських авторів.

30f9c132ce45bcfc953608f9d538ba3a_crop

«Нам надійшло близько трьохсот відгуків та рецензій. Переможці отримали подарунки та відвідали Міжнародний фестиваль «Книжкового Арсеналу» у Києві», — із захопленням розповів автор.

Жадан зазначив, що такі заходи як Черкаський книжковий фестиваль, «Книжковий арсенал», різноманітні конкурси безперечно потрібні для суспільства, оскільки чим більше акцій присвячених популяризації книги і читанню в цілому, тим краще.

Електронна чи паперова книга?

«Я за книгу, за підтримку українського книговидання. А якщо говорити про вибір між електронною та паперовою книгою, то це не так важливо, ці речі не мають один одному суперечити. Неважливо з чого читає людина, головне повага до авторських прав, підтримка вітчизняного виробника та цікавість до українського».

bench-text

bench-textУкраїнському кінематографу — бути!

Останніми роками низку творів Сергія Жадана було екранізовано. А саме: «Дике Поле» (2018 рік) за мотивами роману «Ворошиловград», «Любові стане на всіх» (2016 рік) — екранізація новели з роману «Месопотамія», та екранізація роману «ДепешМод» (2013 рік).

d03_7787874

 

Жадан про музику

«Думка про створення гурту виникла ще 2007 року, хоча з музикантами ми знайомі значно раніше. Були певні ідеї, які потребували втілення на сцені. І от вже дванадцять років ми виступаємо, записали третій альбом».

«Жадан і Собаки» — український музичний гурт із Харкова. Колектив брав участь у фестивалях «Таврійські ігри», «Раз. Liv», «Музичний Острів», «5 озер», «Мазепа-Фест», «День Незалежності з Махном» та ін.

Гурт «Жадан і Собаки» часто відвідує з концертами міста на Донеччині та Луганщині. Зокрема, у липні 2017 гурт виступив на першому фестивалі MRPL City.

zhadan3

Плани на майбутнє

Сергій розповів про те, що скоро світ побачить його п’єса, нині ж робота триває, про що саме та яка тематика, автор поки не говорить, мовляв, робота ще не закінчена, тож нехай її деталі до часу залишаться  в таємниці. Натомість повідомив, що вже в квітні 2020 року вийде його нова книга поезій.

zhadan3-1

*фото з відкритих джерел

Можливо Вас зацікавить