Велика кількість українців з вищою освітою викликає сумнів у відповідному рівні знань, — Сергій Рубан

ruban
besplatka_728_90_ukr

В Україні існує надлишок людей з дипломом про вищу освіту і виник дефіцит людей з робочими спеціальностями. Крім того, в Україні девальвована вища освіта, а дипломи про вищу освіту не гарантують відповідного рівня знань та професійності.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, офіційною статистикою в Україні 76% громадян мають вищу освіту – це надзвичайно високий показник, який викликає сумнів щодо правдивості вищої освіти, яку отримали українці. Водночас, українці вважають диплом про вищу освіту маркером успішності. Окреме питання, що через корумпованість ВНЗ дипломи про вищу освіту та кандидатів/докторів наук просто продаються.

За даними Євростату, в успішних країнах ЄС значно нижчий відсоток людей має вищу освіту, однак це не робить їхнє життя гіршим. Нижчий відсоток людей з вищою освітою віком від 25 до 54 років у Швеції – 44,2% Бельгії – 40,7% Данії – 40,6% Франції – 38,7% Австрії – 33,9% Польщі – 33,9% Німеччині – 29% Хорватії – 25,5% Італії – 19,4%.

Ще навчаюсь у Варшавському університеті в 2009-2011, нам, студентам, польські та американські професори говорили, що в Україні надто багато людей, які мають вищу освіту. Ринок праці не потребує такої кількості. Це дає ряд негативних наслідків як для самих людей, так і для економіки в цілому. Це реальна картина, яку, однак, не визнають популісти.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить