Власникам елітних будинків тепер буде складніше отримати житлову субсидію

subsudii
besplatka_728_90_ukr

З 1 травня 2018 року в Україні, почала діяти нова програма житлових субсидій. Вона, на думку Уряду, має врахувати ті зловживання, які були зафіксовані з боку отримувачів субсидій.

- У процесі верифікації були зафіксовані такі випадки, коли людина має 3-4 будинки і отримує житлову субсидію, або дуже суттєві рахунки в банках. Ми такі випадки виявляємо і припиняємо надавати субсидію, — повідомив під час координаційної наради в облдержадміністрації директор департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало.

Змінено форму Декларації про доходи. Відтепер декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.

- Переважній більшості громадян, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові доходи, а таких, на нашу думку, все ж більша кількість домогосподарств області, як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі і без необхідності звертатися до органів соціального захисту, — відзначив Руслан Олександрович.

Звернутися потрібно буде лише:

 • орендарям житла;
 • внутрішньо переміщеним особам;
 • сім’ям, де окремі її члени зареєстровані за іншими адресами проживання;
 • сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а лише на фактично проживаючих
  в помешканні осіб;
 • сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку,
  в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
 • сім’ям, в який відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;
 • сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до кінця червня 2018 року.

Субсидія не призначатиметься, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

- Ми розраховуємо, що завдяки внесеним змінам, власникам елітних будинків, нових автомобілів, тим, хто працює в тіньовому секторі економіки, отримати субсидію буде набагато складніше, — зауважив чиновник.

До відома, отримувачами субсидій на кінець опалювального періоду були майже 283 тис. сімей, а це половина домогосподарств області. Сума нарахованих їм з початку поточного року субсидій склала понад 1,4 млрд грн.

Можливо Вас зацікавить