Водії черкаських тролейбусів підвищують свою кваліфікацію

IMG_0410

besplatka_728_90_ukr

Сьогодні на комунальному підприємстві «Черкасиелектротранс» стартували курси з підвищення кваліфікації водіїв з 3-го на 2-ий клас. Підвищувати кваліфікацію будуть десять спеціалістів. 

Бажання навчатися виявили 17 працівників, проте, відповідно до ліцензії група може містити лише 10 осіб. Відбирали водіїв за певними критеріями, серед яких стаж роботи водієм третього класу та відсутність  ДТП протягом останнього року.

«Я, як керівник підприємства, зацікавлений  у тому, щоб наші працівники добре навчалися. Адже це, перш за все, безпека та якісні послуги з перевезення містян та гостей міста», — зазначив директор КП «Черкасиелектротранс» Петро Кучер. 

IMG_0411

Навчатимуть водіїв безкоштовно, у вільний від роботи час. За період курсів працівники підприємства опановуватимуть такі дисципліни: «Основи галузевої економіки та підприємництва», «Основи правових знань», «Будова та технічне обладнання тролейбусів», «Основи експлуатації тролейбуса і правила обслуговування пасажирів» тощо.

Головний інженер КП «Черкасиелектротранс» Олег Заєць розповідає, що водії 2-класу повинні мати повну або базову загальну середню освіту, професійно-технічну освіту та стаж роботи водієм тролейбуса — не менше 1 року.

«Водій тролейбуса повинен вміти керувати тролейбусами усіх типів, усувати несправності, які виникли під час роботи на лінії, та застосовувати спеціальні інструменти під час оглядів та ремонтів тролейбуса», — каже Олег Заєць.

Навчання триватиме два місяці. Після проходження всіх дисциплін, на водіїв чекають іспити, після успішного складання яких водіям присвоять 2-ий клас.

Відзначимо, КП «Черкасиелектротранс» — єдиний майданчик у Черкасах, де можна здобути кваліфікацію «Водій тролейбуса». У 2017 році комунальне підприємство отримало ліцензію на провадження освітньої діяльності, а у 2018 акредитувалося у Головному сервісному центрі МВС України.  Таким чином водіїв категорії «Тролейбус» тепер готують безпосередньо на самому підприємстві. До цього ж нових водіїв готували на навчально-курсовому комбінаті, який надавав лише методичне забезпечення. Це створювало певні незручності, оскільки матеріально-технічна база все одно була «Черкасиелектротрансу».

First1

Можливо Вас зацікавить