«Я впевнений, що вбивство черкаського журналіста Вадима Комарова не буде розкрито», — Валерій Макеєв (ВІДЕО)

8aba382d-e15f-415a-8cce-c3f087a41e44
besplatka_728_90_ukr

Сьогодні, 21 червня, у Черкасах було обговорено обставини справи вбивства місцевого журналіста. Пресконференція відбулася за участі членів Національної спілки журналістів України.

За словами адвоката та секретаря НСЖУ Валерія Макеєва, вбивство Вадима Комарова сколихнуло всю медіаспільноту, але такий тяжкий злочин може залишитися нерозкритим:

- Я впевнений, що цей злочин залишиться нерозкритим. Я не розумію, чому весь час поліція приховувала фоторобот злочинця від людей і лише вчора його було оприлюднено. Слідство має надавати матеріали для публічності. Цей злочин стався у центрі міста і реально немає жодного відео. Я не розумію, чому правоохоронці бояться застосовувати відповідні санкції.

Також Валерій Макеєв наголосив, що напередодні вбивства Вадим Комаров готував матеріал, який так і не встиг оприлюднити.

- За 40 хвилин до вбивства Комаров телефонував своєму другу і повідомив, що йде до поліції із довідкою щодо стану здоров’я одного із місцевих посадовців. У поліції запевняють, що у суботу, коли сталося вбивство, ніхто не працював, — додав Макеєв.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко зауважив, що ситуація є тривожною, адже два роки поспіль в Україні фіксують велику кількість нападів на журналістів.

- Журналістика вимагає мужності і готовності реагувати на такі виклики. Головною проблемою цього є неготовність посадовців звітувати і вести відкритий діалог. Хочу звернути увагу, що справа щодо побиття фотокореспондента Ігоря Єфімова на Майдані тягнеться вже 5 років. Ми вимагаємо парламентських слухань щодо свободи слова журналістів, але, очевидно, слухання відбудуться за нового парламенту. Закликаємо президента Володимира Зеленського до перезавантаження Ради з прав журналістів, — додав Сергій Томіленко.

Головний редактор інтернет-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва-Боровик підкреслила, що місцеві журналісти повинні об’єднатися навколо тем, які розслідував Вадим Комаров, аби вони отримали своє логічне завершення, а винні залишилися покараними.

Нагадаємо, 4 травня у центрі Черкас близько 9:30 години виявили черкаського активіста Вадима Комарова з травмою голови. А вночі, 20 червня він помер, пробувши 46 днів у штучній комі.

20 червня слідчі поліції оприлюднити фоторобот імовірного нападника на черкаського журналіста та активіста Вадима Комарова.

First1

Можливо Вас зацікавить