Як обрати сімейного лікаря та підписати з ним контракт (відео)

medycyna
besplatka_728_90_ukr

Парламент прийняв медреформу. Як впроваджуватимуться новації? Як обрати сімейного лікаря? Про це розповів член громадської ради при МОЗ Євген Гончар.

Первинна ланка медичної допомоги буде безкоштовною. Це сімейні лікарі, дільничні терапевти і педіатри. з 2019 року повинна запрацювати реформа на вторинній ланці. А з 2020-го — по всіх рівнях системи охорони здоров’я.

Що таке гарантований пакет медичних послуг? Верховна Рада буде щорічно голосувати за бюджет, який буде розраховуватися МОЗ, і в цьому бюджеті буде закладений гаратований пакет медичних послуг. В гарантованому пакеті будуть знаходитись тільки ті послуги, які покриватимуться на 100% з державного бюджету.

Хто оплачуватиме послуги, які не входять в гарантований пакет? Необхідно буде сплачувати їх або з власної кишені, або за рахунок страхових внесків приватного характеру. Але ціни в державних закладах охорони здоров’я будуть однаковими — фіксованими по всій країні.

Які послуги не входитимуть в гарантований пакет? Це буде стоматологія та естетична медицина.

Як обрати сімейного лікаря? Якщо у вас вже є сімейний лікар, якому ви довіряєте, ви можете звернутись до нього і підписати з ним декларацію. Це буде найкращий варіант. Якщо немає постійного лікаря, ви можете скористатись сервісом eHealth. Коли буде зупущена приписна кампанія, ви зможете дізнатись про лікарів, які працюють у вашій поліклініці. З наступного року мінімальний функціонал eHealth має бути наступним. Буде створений реєстр пацієнтів і реєстр лікарів. І будуть прив’язані пацієнти до лікарів. За допомогою цього буде забезпечено фінансування принципу «гроші ходять за пацієнтом». З розвитком системи eHealth до неї додасться інший функціонал: електронні рецепти, реєстри пацієнтів. Нпариклад, будуть позначатися пацієнти, хворі на туберкульоз, або ті, що отримують інсулін.

Що таке декларація про вибір лікаря? Декларація — це фактично тристоронній договір між пацієнтом, лікарем і Національною службою здоров’я (Нацслужба здоров’я — новий орган, який розподілятиме фінансування між лікарями). Документ передбачає, що лікар буде в певному обсязі надавати медичну пацієнту, і за це він буде отримувати від Нацслцжби здоров’я 370 тисяч гривень на рік.

Детальніше дивіться у відео:

VoxConnector, спеціально для «Вичерпно», Черкаси

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить