Як вберегти дитину від наркотиків

Як вберегти дитину від наркотиків
в Новини

Вживання наркотиків серед молоді є глобальною проблемою сьогодення і щороку набуває актуальності. Однією з причин розповсюдження цих негативних явищ є впевненість підлітків в тому, що вони таким чином самостверджуються і приміряють на себе доросле життя.

Сьогодні навряд чи можна знайти підлітка, який би не знав про смертельну небезпеку наркотиків, але це нікого не зупиняє. Найбільше наркоманів зафіксовано у віковій групі від 16 до 30 років, тому профілактика наркоманії серед підлітків має величезне значення.

Профілактична діяльність, як правило, будується на комплексній основі і забезпечується спільними зусиллями вихователів, вчителів, психологів, медиків, соціальних працівників, співробітників поліції.

В ГУ НП в Черкаській області попереджають: батькам варто знати, що ранніми ознаками вживання наркотичних речовин, незалежно від їх виду, можуть бути такі зміни у поведінці, характері та фізіології підлітків, як:

– безпідставне зникнення з дому на досить тривалий час;

– пропуски занять у школі, зниження успішності в навчанні;

– різкі зміни у поведінці (агресивність, злобність, замкнутість, зміна кола друзів, неохайність), що не були властивими раніше;

– поява брехливості, відчуженості;

– виникнення боргів;

– зникнення цінних речей та грошей з дому, крадіжки;

– зникнення з дому або поява у підлітка таких хімічних речовин як оцет, питна сода, перманганат калію, йод, ацетон та інші розчинники; флаконів з невідомими рідинами;

– знаходження у підлітків шприців, голок, гумових джгутів, таблеток, наркотичних речовин;

– поява в лексиконі підлітків нових жаргонних слів: «баян, машина» – шприц; «колеса» – таблетки; «драп, план, ширка» – сленгові назви наркотичних речовин;

– наявність у підлітків слідів від ін`єкцій у будь-яких частинах тіла, особливо на передпліччі;

– розлади сну (безсоння або надзвичайно тривалий сон, сон удень, важке пробудження та засинання, тяжкий сон);

– розлади апетиту (різке підвищення апетиту або його відсутність, прийом значної кількості солодощів, поява надзвичайної спраги);

– коливання розміру зіниць (зіниці різко розширені або звужені) та кольору шкіри (різко бліда, сірувата).

Щодо відповідальності за вживання наркотиків можна зазначити, що в Україні поняття відповідальності у кримінальному законодавстві відсутнє. Тобто в Кримінальному кодексі України згідно статті 309 передбачена відповідальність за виготовлення, придбання, зберігання, пересилання або перевезення. Якщо залежний від наркотиків вирішив вжити наркотичні або психотропні засоби, то, природньо він має виготовити їх або придбати. Умислу на збування наркотиків не має, тоді цей злочин належить до першої частини вищевикладеної статті, за що передбачена відповідальність до трьох років обмеження волі.

Якщо ці дії вчинені повторно, особою, що раніше притягувалася до відповідальності за статтями 307, 308, 310, 317 Кримінального кодексу України, у попередній змові групою осіб, від двох і більше, або у великих розмірах наркотиків, то відповідальність передбачається від двох до п’яти років позбавлення волі.

Ті дії, що перераховані вище, та при залученні неповнолітнього або вчинені з наркотиками в особливо великих розмірах, передбачають відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від п’яти до восьми років.

Особа, яка добровільно звернулася до медичного закладу для лікування від наркотичної залежності, взагалі звільняється від кримінальної відповідальності. Але це тільки за відповідальність, передбачену в частиною 1 статті 309 Кримінального кодексу України, що згадано у першому абзаці.

Реклама