Які ОТГ Черкащини є найбагатшими?

otg
besplatka_728_90_ukr

Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування (створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону) проаналізував фінансові показники 75 громад, відповідно до проекту змін до перспективного плану формування територіальних громад Черкаської області.

Центром складено загальний рейтинг найбагатших перспективних громад області в розрахунку на 1 мешканця при передачі їм додаткового ресурсу, а також — найбагатших громад на одного мешканця за підгрупами: місто, селище, село з чисельністю населення до 5 тис. осіб, село від 5 до 10 тис. осіб, село від 10 тис. осіб.

- При умові створення ОТГ, доходи міських, селищних та сільських громад по Черкаській області виростають у середньому в 2,6 разів, — констатує радник із питань місцевих фінансів Черкаського ЦРМС Микола Гулько.

Це відбувається за рахунок передачі додаткових доходів, які на сьогодні знаходяться на районному рівні — а саме, 60 % ПДФО, а також освітньої та медичної субвенцій, базової дотації та інших доходів.

У загальному рейтингу до топ-10 увійшли Степанецька, Зорівська, Литвинецька, Кропивнянська, Черкаська, Соколівська, Чорнобаївська, Дмитрушківська, Виноградська та Лип’янська громади. У лідера рейтингу – Степанецької громади доходи на 1 жителя до об’єднання складають 11305 гривень, у  «найбіднішої» — Лип’янської – після об’єднання доходи на 1 жителя складуть майже 7204 гривень.

загальний рейтинг

Рейтинг найбагатших громад на базі міста склали: Черкаська (до м. Черкаси не передбачено приєднання жодної сільської ради), Тальнівська, Жашківська, Чигиринська, Кам’янська, Канівська, Христинівська, Уманська, Шполянська, Городищенська, Золотоніська, Звенигородська, Монастирищенська, Смілянська та Ватутінська. Найбільш прибутковою є Черкаська громада – із доходами у понад 7700 гривень на одного мешканця, замикає рейтинг Ватутінська ОТГ, де доходи після об’єднання виростуть більш ніж удвічі з розрахунку на одного жителя.

рейтинг ОТГ на основі міст

- При створенні ОТГ на базі міст обласного значення доходи виростають в 2,1 рази, — коментує Микола Гулько. —  Невеликий ріст обумовлений тим, що міста обласного значення і так отримують 60% ПДФО, додаткову дотацію,  субвенції тощо.

За словами директора Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Сергія Слинька, чи отримають громади потужний ресурс для розвитку, залежить наразі від депутатів Черкаської обласної ради, які 7 вересня мають проголосувати за зміни у перспективному плані. Це дасть можливість новоствореним громадам регіону рухатись далі, бути включеними до проекту бюджету на наступний рік – та  розраховувати на отримання державної підтримки.

First1

Можливо Вас зацікавить