Якщо буде внутрішній інвестор, то з’явиться і зовнішній: на Черкащині триває Інвестиційний форум — 2017

investforum 3
престо 728_90_ранкова кава

Наразі в Черкасах триває Третій міжнародний інвестиційний форум, який зібрав представників бізнесових кіл Україну та закордону, місцевих та державних владців, провідних експертів з питань розвитку бізнесу та інших зацікавлених як у залученні інвестицій, так і у їх вкладенні. 

Бізнесмен-переселенець радив на Черкаському інвестиційному форумі, як вийти на міжнародний експортний ринок

Ні для кого не секрет, що Черкащина в першу чергу від проведення цього форуму очікує, що в регіон зайдуть нові інвестори, зізнається голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.

- Цього року ми демонструємо збільшення капітальних та іноземних інвестицій, — відзначив Юрій Олегович у спілкуванні з журналістами. — А цей форум — це саме та платформа, де ми можемо проказати все, що  у нас є на Черкащині. Бо що в першу чергу цікавить потенційних інвесторів? Це підготовка професійних кадрів (і це має робити влада!), наскільки просто буде оформити нерухомість, землю, як швидко він почне інвестувати, але найголовніше, що їх цікавить — це як швидко повернуться інвестиції. І от якраз тут ми маємо знаходити потрібні рішення і відповідати за них.

tkachenko forum

Згадав очільник області і за Черкаське агентство регіонального розвитку, яке почало діяти у минулому році і покликане об’єднати підприємців області та надати їм практичну допомогу у виході на міжнародні ринки.

- Коли бізнес починає залучати бізнес — це краще сприймається, ніж коли про це говорить влада, — вважає Юрій Ткаченко.

tkachenko chepovyj

В самому ж агентстві регіонального розвитку вважають, що сприяння експорту підприємств регіону може стати механізмом інвестування: що більше підприємства продаватимуть за кордоном, то більше коштів вони зможуть вкласти у свій розвиток.

Ефективним інструментом для залучення інвестицій вважає Черкаське агентство регіонального розвитку і президент Української Бізнес Асоціації Володимир Чеповий:

- У них вже є дуже цікаві і ефективні рішення. І ми дуже радіємо, що перші інвестиції — це внутрішні. Якщо не буде внутрішнього інвестора, то іноземний інвестор ніколи не прийде. Є декілька гарних прикладів внутрішнього черкаського інвестора — це і компанія «Укравіт», і «Сатурн». І в перемовинах з міжнародними інвесторам, це для них є дуже чітким сигналом, що українці вкладають гроші в свою землю, в свої заводи і це є супер-приводом, щоб вони вкладали свої іноземні інвестиції.

Проте, звичайно, попри певні позитивні приклади, є ще над чим працювати, вважає пан Чеповий. Це, в першу чергу, налагодження більш тісної комунікації та захист «білого» бізнесу.

chepovyj

Наразі потрібно спільно робити те, що кожен робить окремо, вважає Віталій Ільченко, засновник групи компаній «Укравіт». Це ж стосується і корупції, яка буквально гальмує інтеграцію України в міжнародний експортний ринок. І тут не тільки влада має сама в собі побороти це явище, вважає підприємець, але й представники бізнесу, які готові працювати чесно і відкрито, мають показати приклад усім іншим.

- Ми з корупцією боремося радикальними методами: якщо просять хабар, то просто потрібно піти написати заяву і відправити цього хабарника туди, де його місце. А ті бізнесмени, які тільки плачуться на хабарництво, то вони самі не хочуть вести чесний бізнес, не хочуть сплачувати податки. Тому ми, як нормальна «біла» компанія, хочемо на власному прикладі показати, що сплачуючи всі податки, платячи людям нормальну заробітну плату, можна бути успішними, — розповів Віталій Ільченко.

ilchenko

Загальновідомо, що бізнес не дуже довіряє владним структурам. Проте, якщо на регіональному рівні цю ситуацію якось вдалося зрушити з мертвої точки, то на загальнодержавному ще досі існують певні проблеми. Однак Уряд вже почав активно працювати в цьому напрямку, відзначила гостя форуму, заступниця Міністра економічного розвитку і торгівлі України, Торговий представник України Наталія Микольська.

- Ми розуміємо, що експорт не робиться в Києві, експорт робиться в регіонах. Інвестиції не йдуть в Київ навіть попри те, що головні компанії зареєстровані саме там. І зараз ми ще зіткнулися з тим, що в контексті децентралізації регіони між собою змагаються за залучення того чи іншого інвестора, і фактично за допомогу своїм експортерам виходити на зовнішній ринок, і за те, щоб ці експортери залишалися в їх регіоні, і саме у них збільшували своє виробництво. Тому ми підтримуємо всі регіональні ініціативи, — зауважила пані Микольська.

rkachenko mykolska

До слова, за оцінкою Української Бізнес Асоціації, близько 15 черкаських компаній увійшли в сотню найбільш інвестиційно привабливих.

А ось такі цифри розміщені в журналі «Бізнес»:

2

1

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить