З травня ціна на газ для населення знизиться до 300 гривень

gaz2
besplatka_728_90_ukr

Уряд Гройсмана таки змусив “Нафтогаз” знизити ціни на блакитне паливо у відповідь на надзвичайно сприятливу ситуацію, що склалася на газовому ринку України. Газ дешевшає, українці вправі теж платити менше. 

Цьому передувало доволі напружене протистояння: НАК «Нафтогаз України» всіма можливими шляхами добивався підняття ціни на газ для українців, що викликало обурення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Під час засідання Уряду він висловив стурбованість нахабством державної компанії, яка «спілкується» зі своїм акціонером – українським народом – мовою шантажу.

«Мені набридло, як і  мільйонам українців, коли приватні інтереси менеджменту компанії ставляться вище за національні інтереси всіх українців. Рішення Уряду мають виконуватися», — заявив керівник Кабміну.

3 квітня 2019 року Уряд прийняв Постанову №293, якою зобов’язав  «Нафтогаз» продавати газ населенню дешевше. За словами Володимира Кістіона, Віце-прем’єр-міністра України, якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, «Нафтогаз» зобов’язаний продавати для населення газ за середньоарифметичною ціною газу для промислових споживачів. Головним аргументом було те, що якщо промисловість купує блакитне паливо дешевше, населення не може платити більше. В разі невиконання газовим монополістом рішення Уряду, Володимир Гройсман заявив про можливу відставку голови “Нафтогазу” Андрія Коболєва.

«До 24 квітня «Нафтогаз» має повідомити всім українцям, що ціна газу з 1 травня буде нижчою за 8,55 гривень/куб. м.  Якщо цього не станеться, я ініціюю відставку глави правління «Нафтогазу» і прохатиму Уряд підтримати мою пропозицію» — наголосив Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України.

В понеділок, 22 квітня, в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV Прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що “Нафтогаз” прийняв рішення про зменшення ціни на газ. За дорученням Кабінету Міністрів газовий монополіст спільно з представниками Уряду розробив новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, а й зменшити її кінцеву роздрібну ціну до рівня 8247 грн. за тис. кубометрів.

«Це другий раз, коли я поставив жорстку вимогу перед Нафтогазом (щодо зниження ціни на газ — ред). Третього разу не буде. Тому нехай працюють на країну і збільшують видобуток українського газу, хай шукають дешевший газ по всьому світу, щоб українці отримали його дешевшим», — зауважив Гройсман.

Він також наголосив, що Україна має закріпити позитивні для держави результати реформи ринку газу, яка впроваджується Урядом з 2017 року, та  позбутися будь-якої залежності від іноземних ринків, збільшуючи власний видобуток блакитного палива.

Можливо Вас зацікавить