За конституційне право дітей навчатися мистецтву, черкаські педагоги сьогодні вирушили під стіни Мінкульту

Анатолій Нужний 1
besplatka_728_90_ukr

Протягом останніх п’яти років в Україні проходить хвиля реформування провідних галузей. На думку фахівців, умови сучасного суспільства вимагають суттєвих змін, нових підходів, застосування кардинально інших методик і таке інше. Не оминуло реформування і сферу освіти, зокрема діяльність культурно-мистецьких закладів.

«Реформа освіти в Україні вимагає від закладів культурно-мистецької освіти осучаснення, зміни стандартів діяльності, актуалізації змісту, а також реформування функцій управління на всіх рівнях», — йдеться у Концепції сучасної мистецької школи та Наказі Міністерства культури України від 20.12.2017 року №1433. А простіше – це поступове знецінення культурного-мистецького виховання дітей і, в подальшому, закриття музичних та мистецьких шкіл.

При цьому, на сполох вже тривалий час б’ють самі викладачі, директори шкіл і батьки вихованців. Адже за новими правилами педагоги мистецьких шкіл мають розробляти самостійно власні освітні програми. Але до цього часу міністерством не розроблено держстандартів, на основі яких й повинні складатися  Типові освітні програмами. Тому у педагогів та керівників мистецьких закладів виникає абсолютно логічне питання: за якими програмами повинні працювати мистецькі школи з вересня по грудень 2019 року?

На адресу Міністерства культури надходять стоси листів і звернень від працівників культури, але відповіді звідти не отримують! Натомість чиновники Департаменту мистецької освіти прийняли надсучасну форму  «спілкування» з працівниками галузі — через соціальні мережі, розміщуючи там інформацію про зміни та онлайн консультації. Підхід, безумовно, сучасний, але не несе ніякої юридичної сили.

звернення педагогів

зврнення педагогів1

- Проблема вражає своєю абсолютною байдужістю з боку влади – від місцевої і до центральної, — коментує питання Анатолій Нужний, голова Черкаської обласної організації політичної партії «Наш край». — До мене звернулися директори п’ятьох Черкаських дитячих музичних шкіл з проханням винести їхню проблему на загал. Адже, виходячи із нововведень, профільне відомство, порушуючи права дитини, гарантовані Конституцією України на отримання мистецької освіти за обраним фахом, запропонованими «осучасненими» програмами, позбавляють можливості учнів віком до 10-11 років обрати заняття, наприклад, «сольний спів» чи «театральне мистецтво». І це лише один приклад абсурдності змін.

За словами політика, крім організації та забезпечення самого навчального процесу, нові підходи зачепили й процедуру атестації педагогічних працівників закладів. Анатолія Нужного дивує, як Мінюст міг зареєструвати дане Положення, коли воно суперечить чинному законодавству України і не може бути застосованим на практиці.

- Мені, як політику, соромно, що сьогодні працівники культури – люди, які займаються естетичним культурно-мистецьким вихованням наших дітей, які по суті працюють з найтоншою матерією людини – з душею, сьогодні, закінчивши навчальний рік, змушені їхати під стіни профільного міністерства, щоб відстояти не просто свою честь і гідність педагога, а й вибороти у чиновників право для наших дітей на отримання високоякісної освіти, — обурюється політик. – А найприкріше те, що подібні «реформи» запроваджуються, перш за все, для економії бюджетних коштів, а по-друге, всі ці Типові положення й методики створюються не фахівцями! Як економіст або бухгалтер може скласти навчальну програму для фаху «сольний спів»?

Нагадаємо, що на сайті Кабінету Міністрів України створено електронну петицію «Вимога педагогічних працівників закладів початкової мистецької освіти».

Україна багата талановитими та обдарованими дітьми, ми бачимо це по кількості проведених конкурсів, фестивалів, телевізійних проектів. Це високий показник роботи мистецьких шкіл, — наголошує Анатолій Нужний. – І наше завдання — створити належні умови для розвитку мистецької освіти, прийняти державну програму по її захисту та підтримці, а не знищувати її, тим самим відправляти на виховання вулицею наших дітей, а педагогів – до центру зайнятості.
Політик повідомив, що колективне звернення керівників музичних шкіл того ж дня передав народному депутату України від політичної партії «Наш край» Сергію Шахову, яким взято це питання на особистий контроль та підготовлено і направлено до Міністерства культури депутатське звернення.

депутатське звернення Шахов

шахов

- Зараз наше спільне завдання і політиків, і громади – відстояти галузь культурно-мистецької освіти, і не допустити реалізацію реформ, спрямованих на приниження інтелектуальної гідності української нації, — заявив очільник обласного осередку «Нашого краю» Анатолій Нужний.

First1

Можливо Вас зацікавить