Залучення інвесторів у місто та реалізація грантових проектів, — Людмила Бордунос про плани на посаді заступника міського голови

besplatka_728_90_ukr

Останнім часом у Черкаській міській раді відбулися значні зміни: був обраний новий склад виконавчого комітету, а отже і новий склад заступників міського голови Анатолія Бондаренка. Зважаючи на це, наше інтернет-видання вирішило познайомити черкасців із новопризначеними заступниками міського голови. Отож, говоримо із Людмилою Бордунос про її минуле у політиці, плани та задуми, які має чиновниця на новій посаді, а також про те, як працюється єдиній жінці-заступниці у чоловічому колективі.

- Неспокійна ситуація у стінах Черкаської міської ради закінчилася обранням нового складу виконавчого комітету та заступників. Наскільки несподіваним для Вас було те, що Вас висунуть на цю посаду?

- Якщо говорити про якусь несподіванку, то її не було. Зрозуміло, що висуванню кандидатур заступників на цю посаду передувало попереднє обговорення такої пропозиції. Лише після цього я приймала рішення — погоджуватися чи відмовлятися. Єдине, що все це відбувалося дуже оперативно. У такому ж швидкому режимі мені довелося закривати свою підприємницьку діяльність і занурюватися у новий для себе ритм життя.

- Як власне Ви відреагували на обрання заступницею міського голови Черкас?

- Коли починаєш працювати із політичною партією, то десь у підсвідомості розумієш, що, можливо, тобі доведеться заходити на владні посади, ставати депутатом чи входити у виконавчий комітет міста. Як відреагувала? Чесно, мені було дуже приємно, що у мої 35 років я стала жінкою- заступницею міського голови. Така посада — це хороша можливість себе реалізувати та працювати задля розвитку міста.

- А якою була реакція рідних на Вашу нову посаду?

-У мене дві доньки: молодшій 5 років, а старшій 14. Для меншої головне, щоб мама приходила додому, а от старша уже відчула гордість за мене. І це приємно. Вона прийшла зі школи і говорить, що у неї в класі всі розпитують, що і до чого. Дуже цікавою була реакція моєї мами. Вона довго не могла усвідомити, яка в мене тепер буде посада і за що я тепер буду відповідати. Перед голосуванням депутатів за прийняття рішення стосовно нового складу заступників, я зателефонувала мамі і розповіла про всю ситуацію, але вона тоді не зрозуміла що і як буде. Остаточне усвідомлення для неї прийшло тоді, коли вона прийшла у мій кабінет, роздивилася по сторонах і лише згодом у мене спитала: “А як же діти, коли ж вони будуть бачити маму?” Це було головним питанням, яке її цікавило.

- Розкажіть, чи хотіли Ви опинитися на такій посаді?

- Рік тому про таку посаду я і не мріяла. Навіть більше того, раніше, коли я пішла із посади помічника судді Черкаського господарського суду, то зарікалася ніколи не заходити на державні посади та в органи місцевого самоврядування. Після цього я працювала підприємцем. Під час цієї роботи я була вільна, була собі сама керівником та нікому не належала. Згодом я задумувалася про те, щоб піти у депутати, чи стати членом виконавчого комітету на громадських засадах. Та про посаду заступником міського голови я ніколи не думала. Але, коментуючи це питання, можу запевнити, що моє рішення прийняти таку пропозицію є зваженим.

- На новий склад виконавчого комітету міський голова Черкас покладає великі надії. На що Ви, як член виконкому, будете зважати під час прийняття рішень?

- Насамперед зважатиму на інтереси громади. Те, що я не збираюся голосувати за чиїмось примхами, то це 100%. Я налаштована працювати відкрито, озвучувати проблеми та вказувати на неточності.

- Чи маєте Ви сьогодні приблизний орієнтир того, за яку галузь будете відповідати на посаді заступника?

- Я дуже сподіваюся, що міський голова надасть мені повноваження керувати тим департаментом, який мені найбільше цікавий, а саме департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради. Найперші мої діяльнісні кроки будуть стосуватися публічного використання усього майна, публічних коштів та майна громади. Я буду намагатися зробити цей процес повністю відкритим. Варто зробити так, щоб, до прикладу, не здавалося в оренду комунальне приміщення за 20 гривень квадратний метр, адже це неправильно. Оренда комунального майна має здійснюватися відкрито. Також я планую залучити інвесторів в наше місто, адже я не розумію причини, чому їх так мало заходить у Черкаси. Ще одним із аспектів моєї роботи буде залучення грантових програм і їхня реалізація.

- Приблизно півтора роки тому Анатолій Бондаренко сказав у Вашу сторону “ У великій громаді знайдеться одна людина, яка зіпсувати може все”. Такі слова міського голови стосувалися скасування допорогових закупівель “Прозорро”. Які тепер у Вас стосунки із міським головою і чи в минулому цей конфлікт?

- Тоді у нас із міським головою не було жодних конфліктів. Щодо його висловлення, то, мені здається, що якраз у великій громаді, під назвою Черкаська міська радар знайшлася одна людина, яка роздавала мої комерційні пропозиції колегам-депутатам і переконувала, що «Прозорро» — зло. Тоді ми всі добре пам’ятаємо, що саме колишній секретар міської ради Олександр Радуцький підняв це питання. Але, що б там не було, я вдячна йому за таку ситуацію, адже після неї у мене збільшилася кількість клієнтів. Колеги тоді навіть, жартуючи, запитували, скільки я заплатила за такий піар. Тоді саме така розіграна ситуація стала хорошим для когось приводом скасувати допорогові закупівлі. Що стосується Анатолія Бондаренка, то, я вважаю, що у тій ситуації він просто став заручником нерозуміння тієї інформації, яку йому доносили. Наразі ніякого конфлікту немає.

- На останній сесії міської ради Ви зазначили, що будете лобіювати процес допорогових закупівель. Як саме це будете здійснювати?

- Можна це зробити таким чином: провести регуляторну процедуру, а після цього розробити проект рішення і подати його на сесію, а депутатам вирішувати голосувати за нього, чи ні.

- На останній сесії міської ради Володимир Гриценко сказав, що у нього немає питань до жодного новообраного заступника, окрім Вас. Таку свою позицію він обгрунтував тим, що ви скомпроментували себе під час попередніх виборів міського голови. Як Ви розцінюєте таку заяву?

- Таке його висловлювання було пов’язане із моєю професійною діяльністю під час виборів. Так, я дійсно була юристом територіально-виборчої комісії . На жаль, вибори це настільки брудна річ, навіть коли ти дієш за зразками Центрально-виборчої комісії, однак ЦВК згодом говорить, що ти не правий. Сьогодні ЦВК виносить одні рішення-стандарти, а завтра — інші. Однак мені здається, що така неприязнь з боку пана Гриценка пов’язана навіть не із моєю діяльністю на попередніх виборах, а більше із особистим ставленням до мене. Це все почалося, коли я працювала помічницею Володимира Халая. Тоді із колишнім міським головою Черкас Сергієм Одаричем у Володимира Халая був великий конфлікт, а оскільки мою персону часто ототожнювали із персоною Халая, то відповідне ставлення зі сторони прибічників Одаричаа було і до мене. Я вже говорила і скажу ще раз, що мене критикувати на цій посаді можна безпосередньо лише за мою діяльність заступника.

-  Із чим Вам уже довелося зіткнутися на посаді заступника міського голови?

- Зараз ми працюємо в загальному: ознайомлюємося із роботою, входимо у курс справи та вивчаємо те, із чим нам прийдеться працювати. Останньою важливою справою, над якою працювали, — було вивчення питання щодо вартості проїзду в міському транспорті.

- А чи підтримуєте Ви підвищення тарифів на проїзд у місті?

- Голосувати “За” я буду лише за однієї умови, якщо перевізники погодяться привести умови своїх договорів до того варіанту, щоб міська влада могла контролювати їх, а вони забезпечувати належні послуги. Це було б логічно, бо саме договір на перевезення пасажирів вони заключають із виконавчим комітетом Черкаської міської ради. Отож спочатку якість послуг, лише тоді підвищення вартості, а не навпаки

- І наостанок розкажіть, як Вам, єдиній жінці-заступниці очільника міста, працюється серед чоловічого колективу?

- На першій нашій нараді із заступниками ми домовилися, що у нас гендерна рівність і у нас немає поняття “чоловік” — “жінка”. Ми всі заступники і всі ми однаково працюємо, висловлюємо власну думку, пропонуємо ідеї і робимо зауваження. Інший момент, коли це обідня перерва, чи якесь свято, як, наприклад, нещодавній День Святого Валентина. Чесно, я не дуже люблю це свято, але коли у цей день твої колеги почали приділяти увагу, вітати, воно мені стало більше подобатися. Приємно, що є увага від чоловіків-колег. А якщо загально говорити про мою посаду, то мені приємно, що зрушилася та тенденція, коли довгий час не було жінки на посаді заступника міського голови.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить