Зареєструвати 10-ту дитину або просто отримати довідку — у ОТГ на Черкащині запрацював сучасний ЦНАП

DSC01103
start-728x90-animated

Об’єднані територіальні громади Черкащини продовжують розвиватися та наближувати послуги до людей на місцях. Так, у Єрківській ОТГ, що на Катеринопільщині, сьогодні відбулося офіційне відкриття сучасного Центру надання адміністративних послуг, де всім охочим надаються послуги у форматі «єдиного вікна». І сьогодні ж там уперше зареєстрували 10-ту дитину багатодітної родини, що мешкає у смт. Єрки.

Допомогу у створенні цього Центру, а також у оснащенні меблями та сучасною технікою зі спеціалізованим програмним забезпеченням громаді надала міжнародна програма «U-LEAD з Європою», що фінансується Європейським Союзом.

DSC01019

Керівництво ЦНАПу зізнається – наразі навіть держава так не сприяє  розвитку напрямку надання адмінпослуг населенню ОТГ, як це робиться в рамках цієї програми. А люди, кажуть працівники Центру, все відчувають: і рівень обслуговування, і зручність процесу – аби отримати певну довідку, тепер не потрібно ходити по кабінетах і нікуди їхати, все це робиться на місці, у одного спеціаліста. Для громадян дуже важливо, щоб  все було в одному місці, — пояснюють спеціалісти.

DSC00968

У ЦНАПі Єрківської ОТГ постійно працюватимуть п’ятеро фахівців, які пройшли навчання з підвищення кваліфікації. Сьогодні вони отримали відповідні сертифікати. До модернізації Центр надавав лише 45 послуг, зараз же їх 131. Наразі серед найпопулярніших у громаді послуг – оформлення субсидій, реєстрація нерухомості, землеустрій, соціальний захист та оформлення пенсій. Плата за надані послуги надходитиме до бюджету громади.

Доказом того, що все робиться для мешканців громади, є те, що у ЦНАПі є спеціальний куточок для відвідувачів, де стоїть комп’ютер, на якому ті, кому це потрібно, можуть набрати необхідний документ, працює Wi-Fi та розміщені зразки заяв. Всім, хто не розуміється на «комп’ютерній грамоті», допомагатимуть розібратися з технікою адміністратори.

Сьогодні, у день офіційного відкриття ЦНАПу, зареєструвати свою 10-ту дитину – донечку Вікторію — прийшла сім’я Лебедєвих. Реєструвати найменшу громадянку громади прийшли усією великою родиною.

До цього, каже Павло Лебедєв, у селищі зареєструвати дитину було неможливо, тому свідоцтво про народження отримували в сільській раді, яка була підпорядкована райдержадміністрації. Тепер, каже чоловік, усе це можна робити набагато швидше, а головне – не треба їхати в район, як раніше, і проходити багато інстанцій. Тут, у громаді, розповідає багатодітний батько, тепер усе можна зробити за годину.

Дружина Павла Катерина приїхала на Черкащину з Дніпропетровщини. Тут же й народила всіх діток. Раніше, говорить, малечу реєстрували у Катеринополі.

DSC01082

- Тепер усе робиться тут, на місці, ще й коли потрібно підкажуть, розкажуть, які документи треба, — говорить жінка.

На офіційне відкриття Центру завітав перший секретар посольства Щвеції та директор Програми «U-LEAD з Європою» від Sida Камеран Худур. За його словами, в рамках проекту він побував уже не в одному місті, і всюди наголошує на тому, що для найменших громадян мають бути створені якнайліпші умови, адже «інвестуючи» в дітей, ми інвестуємо у своє майбутнє.

- Сподіваюся, те, що зроблено тут, стане гідним прикладом для наслідування іншим громадам, — зазначив він.

DSC01058

DSC01017

DSC01013

DSC00992

Нагадаємо, що до кінця 2017 року в рамках напрямку з покращення якості місцевих послуг Програми «U-LEAD з Європою» заплановане відкриття 26 ЦНАПів у об’єднаних громадах України. Найкращі практики створення та покращення якості надання адмінпослуг в ОТГ, які наразі напрацьовуються та впроваджуються в 26 грмадах пілотної фази, будуть застосовані до всіх Центрів, що відкриються чи покращать роботу в рамках наступної фази Програми – це приблизно 600 Центрів до кінця 2020 року.

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить