Зарплата до 10 тисяч і квартири — як в ОТГ на Черкащині заохочують лікарів

DSC05822
besplatka_728_90_ukr

Кольорові стіни, привітна медсестра на ресепшені, яка завжди підкаже, куди вам потрібно звернутися з вашим питанням, та дитячий куточок. І все це — в сільській лікарні. Сьогодні в Білозірській об’єднаній територіальній громаді відкрили перший в ОТГ Центр первинної медико-санітарної допомоги. Ремонт старого приміщення зроблений за рахунок державної субвенції і обійшовся більш як у 2 мільйони гривень. 

Нове приміщення — затишне і комфортне. Приваблюють сіни, пофарбовані в різних кімнатах у різні кольори, а не сірі, як ми звикли. Окремо — стаціонар на 10 ліжок. Там білозірці можуть, для прикладу, «прокапатися», полежати, подивитися телевізор і піти додому. За словами голови ОТГ Володимира Міцука, в них є і свій стоматологічний кабінет, і рентген, і лабораторія.

DSC05873

DSC05868Щодо УЗД, то це також планується, однак послуги з ультра-звукової діагностики будуть платним, адже закупити своє обладнання громада поки що не може через його високу вартість.

Є й аптека, де люди зможуть брати ліки на пільгових умовах.

DSC05890

Приваблює те, що в Центрі окремо є кабінети здорової жінки і здорової дитини.

Лікар-педіатр Валентина Лукінова працює на цій дільниці 40 років. Їі пацієнти — діти віком до 18 років.

DSC05847

- За весь цей час це перший капітальний ремонт тут, — каже вона. — Я завжди планувала і дуже хотіла, щоб  у мене був окремо кабінет здорової дитини, і ось нарешті це зробили.

DSC05838

DSC05835

Окремо є кабінет щеплень. Вакцини є різні, намагаються забезпечити всім по максимуму, — кажуть медики.

DSC05887

Штат в оновленому закладі доволі таки немалий — тільки медсестер там 10, на кожного сімейного лікаря по дві.

DSC05899

Як відомо, проблемою села завжди було привабити молодих спеціалістів. У Білозірській ОТГ це роблять за рахунок створення комфортних робочих місць і забезпечення гідної зарплатні. За словами головного лікаря закладу Анатолія Коваленка, зарплата у їхніх медиків — до 10 тисяч гривень. Щодо житла, то зараз дві квартири зайняті, ще від двох молоді лікарі поки що відмовилися, бо не мають такої потреби. Тож дві квартири поки що пустують, плюс є ще одне соціальне житло. Пропонували і вчителям, проте наразі охочих немає. Молодих спеціалістів у закладі четверо — із Луганська, Харкова, Запоріжжя та Сміли.

DSC05854

До слова, квартири досить затишні, зручні і теплі. За комунальні послуги молоді працівники сплачують половину вартості.

DSC05909

Поряд із приміщенням, де знаходяться ці квартири — початкова школа. Зараз там навчаються 50 діток. Опорна школа знаходиться в центрі, до неї дітей возить автобус. Школу для молодших робили згідно з рекомендацією — ближче до місця проживання.

DSC05904 До цього діти навчалися фактично в аварійних умовах

Класи в школі невеликі — приблизно по 15-16 осіб. Кабінети маленькі й затишні. На підлозі намальовані таблиця множення, англійський алфавіт та квадрати для гри в «класики».

DSC05944

Котельня біля школи — із сучасними твердопаливними котлами. Так само опалюються й інші об’єкти соціальної сфери — ОТГ повністю відмовилася від газу, є тільки резерв для дитсадка, про всяк випадок.

DSC05948

DSC05951

Єдина велика проблема в громаді — центральна дорога, яка вже почала сходити разом із снігом. На відміну від інших вулиць, її відремонтувати не можуть, бо вона державного значення. Однак у сільраді обіцяють — як тільки візьмуть на баланс і отримають кошти на ремонт — відразу візьмуться до роботи.

DSC05939

DSC05938

DSC05927

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить