Засилля технічних кандидатів і реклама з порушеннями — в ОПОРІ розповіли, як пройшли вибори в об’єднаних громадах Черкащини

kolisnichenko
престо 728_90_ранкова кава

Цими вихідними пройшли перші вибори в трьох об’єднаних громадах Черкащини. Представники місцевої ОПОРИ вже озвучили перші їх підсумки. На жаль, без порушень не обійшлося, хоча серед них немає таких, які б могли вплинути на результати виборів. Особливо активною в цьому напрямку була Тальнівщина:  там агітували і на зупинках, і на стовпах, і навіть на відділку поліції.

За словами «опорівців», вони не зафіксували порушень, які б могли вплинути суттєво на виборчий процес. Слідкували за виборчим процесом три мобільні групи від ОПОРИ.

Всі три новообрані ради складатимуться з 26 депутатів. Всього кандидатів у депутати було 473.

Відзначимо, що найактивніша агітаційна кампанія відбувалася саме в Тальнівській ОТГ. Хоча вибори відбувалися в трьох об’єднаних громадах. Дві з них у Корсунь-Шевченківському районі — Стеблівська селищна ОТГ та Набутівська сільська ОТГ, і одна в Тальнівському — там обирали міського голову та депутатів ради міської ОТГ.

Координатор черкаської «ОПОРИ» Захар Колісніченко окремо виділив перебіг виборчого процесу в Тальнівській громаді. Зокрема, за його словами, відразу насторожив список кандидатів. Із 20 зареєстрованих на посаду очільника  Тальнівської громади 15 були із Київської області, а один мав таке ж прізвище, як і інший кандидат — «Біленко».

Таке засилля імовірних технічних кандидатів не могло не насторожити «опорівців».
 
- Навряд чи це зацікавлені люди. Ми дізнавалися, чи ведуть вони передвиборчу кампанію. Про більшість виборці не чули і не бачили, — сказав Захар Колісніченко.
vibori

На зупинках, на стовпах, і навіть на відділку поліції — такі порушення розміщення передвиборчої агітації помітили спостерігачі. Окрім того, було помічено розміщення політичної реклами без вихідних даних.

За словами Захара Колісніченка, вони вказували на порушення, дехто реагував і прибирав, а дехто ні.

- Також була помічена і роздача продуктових наборів. Але коли починаєш розпитувати людей, то чуєш, що і гроші роздавали, — розповідає Захар.

Але, за його словами, ці всі повідомлення залишаються на рівні чуток, оскільки не були зафіксовані.

Що стосується фіксації виборчих порушень, координатор «ОПОРИ» пояснює, що насправді звернень про той же підкуп виборців набагато більше, ніж справ, доведених до логічного завершення. Хоча при цьому Черкащина входить до числа тих регіонів, в яких хоча б заведені такі справи.

- Але треба створювати більше прецедентів, — наголосив Захар Колісніченко.

У самий день голосування спостерігачі ОПОРИ вже традиційно фіксували погане матеріально-технічне забезпечення.

Проте, як відзначає Колісніченко, особливої напруги і пожвавлення в день виборів не спостерігалося. Десь протягом дня пропадало світло і всі вже думали, що ось воно, починається, але, зрештою, нічого не було. Певний резонанс тільки викликало голосування громадянки Російської федерації. Її всі знали, вона прописана в Тальному, але, мабуть, не знали, що вона громадянка РФ, — розповів він.

Відзначив він і деякі моменти непрофесійності членів дільничних комісій, які на певних етапах виборчого процесу допускали помилки.

Явка склала 56% у Стеблівській ОТГ і приблизно так само у Набутівській. У Тальнівській — 46%. Як зазначили «опорівці», вона подекуди навіть трохи більша, ніж на виборах 2015-го року.

Про остаточні результати виборів ще не можна говорити, проте за попередніми даними підрахунку голосів можна сказати, що на трьох ОТГ є такі імовірні переможці: у Тальівській ОТГ перемагає кандидат від «Свободи» Олексій Юрченко, який набрав 3132 голоси, що складає понад 50%. Його суперник Олесандр Біленко  набрав 1824 голоси. У Стеблівській ОТГ  перемагає чинний селищний голова, самовисуванец Олексій Данільченко — 2491 голос (приблизно 80%). А в Набутівській ОТГ перемагає Олег Малюга який набрав 1624 голоси — понад 50%. Він висувався від ВО «Черкащани».

 

 

Loading...
Loading...

Можливо Вас зацікавить