Зелена, освітлена і комфортна для всіх… Який вигляд матиме театральна площа після реконструкції (ФОТО)

plosha dramteatr 2
besplatka_728_90_ukr

На жовтень заплановане відкриття Черкаського обласного драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка, реконструкція якого після пожежі триває уже 5 років. Разом із відновленою будівлею містяни з нетерпінням чекають і на оновлену, сучасну і зручну площу перед драмтеатром, яка до цього слугувала місцем для проведення заходів, на ній містяни призначали зустрічі і просто відпочивали.

Читайте також: «Совершенству нет предела»: Боднар розповів про ремонт драмтеатру

Щоб не вийшло як із фонтаном з янголятами перед Центром дитячої та юнацької творчості, низка громадських організацій запропонували долучитися до формування проєкту реконструкції площі, щоб її зовнішній вигляд максимально задовольнив усіх черкащан.

Протягом трьох місяців (з перервою на карантин) ініціативна група містян досліджувала стан площі та проводила опитування містян онлайн. Результатами їхньої роботи стали низка пропозицій як того, що має обов’язково бути присутнім на площі, так і того, чого категорично там не повинно бути.

Зокрема, громадські активісти запропонували поділити площу на такі зони: транзитна, адміністративна, культурна, затишна, активна. І запропонували, що саме в кожній з них має міститися.

Транзитна зона

Транзитна зона

Транзитна зона 2

 

Адміністративна зона

Адміністративна зона

Культурна зона

Культурна зона

Активна зона

Активна зона

Затишна зона

Затишна зона

 

Презентацію надала Вікторія Феофілова, ГО «Молода Черкащина»

 

Серед найважливіших аспектів, які мають вирізняти цю площу, вони виділили: це має бути простір для всіх, там повинно бути затишно, а, отже, театральна площа повинна мати вдень затінок, а ввечері гарне освітлення, потрібно врахувати потреби людей з інвалідністю та маломобільних груп населення (тактильні доріжки, пологі з’їзди, зручні лавочки). Зелені насадження, які наразі є на площі, потрібно зберегти.

Простір для всіх

Тінь

Освітлення

З повним варіантом презентації можна ознайомитися ТУТ.

Ще всередині травня ініціативна група передала створене ними технічне завдання до обласної державної адміністрації.

За інформацією, яку нашому виданню надав заступник голови ОДА Дмитро Ляшов, наразі на площі здійснюються підготовчі роботи. Попередньо, на реконструкцію площі має піти близько 10 млн грн. Їх має надати Черкаська міська рада. Проте, поки що, ці кошти не виділені.

Читайте також: Бондаренко вважає, що кошторис капремонту площі перед драмтеатром завищений

Тендерними процедурами генеральним підрядником, який здійснюватиме реконструкцію площі, визначено ПМ «Арсенал», який виконує ремонтні роботі і в самому театрі.

Який остаточний вигляд матиме театральна площа, наразі сказати важко, відзначає обласний чиновник, адже ще відбувається обговорення спільно з проєктантами і представниками громадських організацій. Тож, цілком імовірно, що в уже існуючий проєкт реконструкції площі будуть внесені актуальні зміни.

107487366_1499129233608496_3145746208329185815_n

plosha dramteatr

Нашому виданню Дмитро Ляшов розповів, які пропозиції, на його думку, є прийнятними, а які вони змушені будуть відкинути.

Що стосується пропозиції зонування території…

- Зонування єдиного простору дуже складне, воно умовне. У даному випадку, я наголошу, це не сквер і не парк, це театральна площа, яка має трохи інше функціональне призначення. Це складова зовнішнього вигляду театру. Тому, наприклад, розміщення на ній, як пропонувалося, дитячого майданчику ми не вбачаємо доцільним. Сама будівля відповідає певним параметрам і стилю, тому і навколо має відчуватися певна величність! Ці питання дискусійні, ми будемо їх обговорювати. Більше того, ми готові ще раз цей проєкт благоустрою навколо театру виносити на містобудівну раду, — коментує Дмитро Ляшов.

… мобільна сцена біля театру…

- Була пропозиція поставити таку сцену біля флагштоку. Ми порадилися і дійшли висновку, що вихід з театру і майданчик перед ним можуть і так слугувати для проведення будь-яких заходів, — відзначає заступник голови ОДА.

… зміна висоти флагштоку та однакова плитка…

- Також була пропозиція змінити висоту флагштоку. Він зараз 7 метрів, давайте зробимо 12. Що саме вирішують ці 5 метрів, ніхто аргументувати не може. Потім, пропозиція, щоб плитка була в колір з тією, якою викладені тротуари. На мою думку, це не варто робити. Сам драмтеатр у пастельних тонах, колони з червоного граніту, — міркує заступник.

… зміна напрямку руху через побудову додаткових доріжок.

- Пропозиція проєктанта була залишити зелені зони так як вони є зараз (по обидві сторони драмтеатру, зі сторони вул. О. Дашковича і зі сторони вул. Симоненка — ред.). Пропозиція громадськості була врахувати існуючі стежки, якими ходять люди. Моя пропозиція — через ці зелені насадження зробити такі доріжки, по обидві сторони яких будуть лавочки, щоб люди могли в тіні відпочити, посидіти, почитати. Тому це дійсно слушне зауваження, яке я підтримую. Ми з проєктантом переговорили, він не проти, це не впливає на обсяги фінансування. Також ми цілком приймаємо пропозиції щодо достатньої кількості вуличних меблів, це лавочки і так далі, сучасного освітлення і можливості підзарядки гаджетів, — відзначає пан Ляшов.

Також на площі планували встановити пішохідний фонтан з підсвіткою (по стороні вул. Симоненка), проте наразі на нього немає коштів, тож на його місці буде квітник з лавочками навколо. До слова, громадськість виступила проти присутності на площі фонтану.

First1

Можливо Вас зацікавить