«Життя зараз лише почалося»: на Черкащині вдруге провели безкоштовну трансплантацію нирки (ФОТО)

в Медицина Новини

Другу трансплантацію нирки провели в центрі онкоурології Черкаського обласного онкодиспансеру на початку грудня. Пацієнткою стала тридцятирічна жителька Кропивницького — Віра Компанієць. Донором була її мати Надія. 

Про можливість провести таку операцію на Черкащині дівчина дізналася з новин. Відзначає, що рішення скористатися таким шансом із родиною ухвалили миттєво і вже через декілька днів здавали перші аналізи в лікарні та проходили обстеження в Черкасах. Сама операція відбулася 5-го грудня. Нині ж вже понад три тижні перебуває в онкологічному диспансері та відновлюється після операції.

«Я дуже щаслива, що це сталося. Все круто, я щаслива. Просто життя на гемодіалізі – це не життя, а існування. Ти живеш від діалізу до діалізу. Це постійні дієти, контроль рідини. Кудись поїхати взагалі нереально, тому те, що зараз сталося, це чудо. І навіть те, що я ходжу сама в туалет, для мене це «вау», – каже Віра.

photo_2020-12-17_15-46-15

Оперував дівчину лікар-хірург Роман Морару-Бурлеску. Він розповідає, операція пройшла успішно й нирка запрацювала вже в першу добу.

«Ми своїх хворих намагаємося всіляко підтримувати в отриманні препаратів, які потрібно приймати після операції. Адже треба не тільки провести успішну операцію, а й вести свого пацієнта надалі. Зокрема, надавати консультації та допомогу з імуносупресивної терапії. Трансплантація дуже складна. І хворих забути неможливо, тому що це наша спільна робота й досягнення. Для Віри життя зараз лише починається», – зазначив лікар.

photo_2020-12-17_15-46-08

Для пацієнтки операцію провели безкоштовно. Гроші спрямували із Міністерства охорони здоров’я. Такого ж фінансування очікують і в 2021 році, адже тих, хто має хвороби нирок та живе на гемодіалізі лише в Черкаській області 350 осіб.

Окрім двох пересадок нирок, за цей рік в онкодиспансері провели більше 30-ти операцій з пересадки стовбурових клітин кісткового мозку.

«Із моменту першої трансплантації, яка провели 27 листопада 2019 року, ми зробили вже 31 процедуру пересадки стовбурових клітин. Ми також маємо змогу придбати нову техніку, щоб робити кроки вперед. Це був рік, коли наше відділення отримало надзвичайний досвід. Ми зрозуміли, що є такі методи лікування, які допомагають тим пацієнтам, які раніше вважалися невиліковними», – розповіла Олена Лук’янець, завідувачка обласного лікувально-діагностичного гематологічного центру.

photo_2020-12-17_15-46-11

Такі результати очільник закладу Віктор Парамонов називає помірковано успішними та закладає плани на наступний рік. Визнає, державна підтримка та органів місцевого самоврядування у цьому питанні надважлива.

– Як правило, для операцій ми обираємо людей, які пройшли певний шлях хвороби. За рік ми фактично врятуємо 35 життів, адже у планах до кінця року ще дві операції з пересадки стовбурових клітин кісткового мозку. Серед них переважає молодь. Всі мають однакове право на життя, втім йде відбір перспективних у плані одужання пацієнтів. Ті 37,5 мільйонів гривень, що нам виділив Уряд двома траншами саме на трансплантацію, витрачені немарно. Наші двері відкриті для пацієнтів з усієї України», — каже Віктор Парамонов, директор КНП «Черкаський обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради».

Окрім цього, в Черкаському онкодиспансері готують нові приміщення, де зможуть надавати допомогу людям, яким трансплантуватимуть органи. Будівництво розпочали в листопаді, завершити ремонт планують до кінця грудня. Згодом закуплять нове медичне обладнання і тоді вже почнуть використовувати палати для інтенсивної терапії.photo_2020-12-17_15-46-19

photo_2020-12-17_15-46-23

photo_2020-12-17_15-46-27

Можливо Вас зацікавить

Відео
Вивчаємо питання побудови кисневої станції на території Першої лікарні, — Анатолій Бондаренко (ВІДЕО)
Відео
«Ваші органи на небесах не потрібні, вони потрібні тут», — лікар-кардіохірург Олег Журба про посмертну трансплантологію (ВІДЕО)
Ексклюзив
На варті здоров’я. «Ковід ослабне як і грип»: чому в Україні гальмує вакцинація та як до неї ставляться черкащани?