«Зникли нюх і смак… Наче ти в космосі, не відчуваєш узагалі нічого!» — історія черкащанки, яка перехворіла на COVID-19

e710a85-yulya-485
besplatka_728_90_ukr

41-річна Юлія Кікоть, яка перехворіла на коронавірус ще в березні, здала першою в Україні плазу крові для проведення експериментального лікування COVID-19. В інтерв’ю «Українській правді SOS» Юлія розповіла, як хвороба вплинула на її життя.

За її словами, захворіла вона майже відразу після оголошення карантину:

– Тільки оголосили карантин, за два дні у мене підвищилася температура. Я ще не підозрювала нічого такого, не хвилювалася. Десь на четвертий день почався кашель, температура почала ще більше рости, на додачу зникли нюх і смак. Здається, ніби це не дуже суттєве, але коли воно зникає, ти наче оглухла! Наче ти в космосі, не відчуваєш узагалі нічого!

Я вирішила швидку не навантажувати, сама сіла за кермо, у мене була температура 40, приїхала в лікарню, кажу їм – приймайте мене, бо в мене кашель і температура.

Лікарі приймали без будь-яких засобів захисту, навіть без маски. Людей (хворих на коронавірус – Українська правда SOS) ще на той момент не було. Я у своєму місті була друга чи третя, кому зробили ПЛР-тест. Результат був уже через 5 годин – коронавірус. Я, здається, була друга в місті, кому підтвердили діагноз.

На той час ні лікарні, ні самі лікарі не були обладнані необхідними засобами захисту, тож лікарні неабияк боялися таких пацієнтів, розповідає жінка:

– Боялися, дуже боялися. Але водночас розповідали, що такі симптоми у мене не першої, що дуже велике було навантаження на лікарню в січні, а особливо в лютому (за місяць-два до початку епідемії коронавірусу в Україні – Українська правда SOS). Що в лютому від запалення легень помирали люди, лікар розказувала – бачу, що схоже на грип, але це не грип, люди помирали в реанімації, а ми були безпорадні, а тепер я розумію, що це, мабуть, був коронавірус, але не було його чим діагностувати. Просто почали тестувати, і от воно є.

80dd4c3-efm-0691--1-

Розповіла Юлія і про сам процес лікування:

– Держава каже, що вона забезпечує ліками, але ж ми перші були, і ліки, які були – від запалення легенів… Вона (лікарка – Українська правда SOS) каже: «Або я вам колю безкоштовні ліки, і ми з вами лікуємося довго, нудно і невідомо з яким результатом; або я вам виписую ліки – гарні, якісні, я вже знаю, що воно діє і що ми вже вилікували ними складні запалення багатьом іншим людям. Ви купуєте ці ліки, і у вас буде адекватне лікування. Обирайте!» Звісно, ми купували ліки. Заввіділенням їх назначив, ми їх купили. Це були антибіотики і тільки антибіотики. Держава мене забезпечила таким препаратом як таміфлю (противірусний препарат – Українська правда SOS), мені його давали вранці і ввечері.

За десять днів на лікування пішло приблизно 9-10 тисяч гривень. Кололи вранці, в обід і ввечері препарати, які коштували десь 300 гривень, тобто трохи менше тисячі в день.

На запитання ж, чи змінив коронавірус життя України та українців, жінка відповіла так:

– Дивлюся на Одесу, на одеські пляжі, як там відбуваються вечірки. Дивлюся на наші вулиці – усе працює.

Це наш, мабуть, менталітет. У нас немає серйозної такої ситуації, як в Італії. Якби було, як в Італії або Іспанії, може б щось тоді змусило… У нас дуже складна економічна ситуація. Мер Черкас зняв карантин ще 1 травня (ідеться про завчасне пом’якшення карантину виконкомом Черкаської міськради – Українська правда SOS). Чому? Перестали надходити кошти в бюджет міста, ми відчули провал такий, і він поспішив – швидко, швидко знімати карантини, бо ми не вигребемося потім з економічної ситуації. Мені здається, що, в першу чергу, зараз грає роль економічна ситуація. Ніхто не хоче на повторний карантин, ніхто не хоче сидіти вдома, тому що немає за що сидіти – це об’єктивно. Усі будуть працювати, поки не станеться щось страшне.

First1

Можливо Вас зацікавить