
Черкащанин відшкодував збитки, завдані під час незаконної вирубки дерев

Черкаські благодійники передали захисникам на передову одяг на реанімобіль (ФОТО)

Незаконно отримала 200 тис гривень соцдопомоги: на Уманщині судитимуть шахрайку

Чотири танки та 840 осіб за добу: втрати рашистів на фронті – зростають

У Черкасиобленерго змінився графік прийому споживачів

“Жовтий” рівень небезпеки: на дорогах в області утримається ожеледиця

У Черкасах уже видали близько 2500 карток містянина

Оформлений ID-паспорт можна отримати в будь-якому підрозділі Міграційної служби

У Черкасах п’яний чоловік знущався із собаки

Французька асоціація допомагатиме ВПО у Черкасах

Ухилянту з Уманщини загрожує до п’яти років в’язниці

На Черкащину повертаються морози

Під час виконання бойового завдання на Донеччині загинув 22-річний житель Черкащини

Умовний термін отримав черкащанин, який поширював у соцмережі комуністичну символіку
- Видання Вичерпно
- Новини
- Черкащанин відшкодував збитки, завдані під час незаконної вирубки дерев
11 жителів області захворіли на сальмонельоз

Сальмонельоз. Такий діагноз встановили 11 жителям області. Минулого тижня медики краю зареєстрували 50 випадків захворювань на гострі кишкові інфекції. Зокрема в Черкасах – 18 випадків, у Золотоніському районі – 5, а також в Жашківському, Чигиринському, Городищенському, Канівському, Черкаському районах, Смілі, Ватутіному, Умані.
Про це повідомляє управління Держсанепідслужби Черкащини.
Серед захворювань 19 гастроентероколітів, зокрема 6 випадків ротавірусної інфекції, сальмонельозу – 11 випадків. Також зареєстровано 19 випадків гастроентеритів невстановленої етіології, 1 випадок вірусного гепатиту А. Прикметно, що не зареєстровано жодного випадку захворювань на шигельоз (дизентерію).
У вогнищах проведений комплекс необхідних заходів, зокрема обстеження контактних осіб, лабораторні дослідження питної води, харчових продуктів, змивів.
ДО ТЕМИ:
Джерелом сальмонельозу можуть бути тварини, птахи, люди, хворі на сальмонельоз або здорові бактеріоносії.Найчастіше велика рогата худоба, свині, свійська водоплавна птиця, кури, у кишках яких містяться сальмонели. Нерідко інфікуються яйця птахів. Тварини можуть виділяти збудника з сечею, калом, молоком, слиною, носовим слизом. Бактеріоносійство може тривати багато місяців і навіть років. Механічним переносником сальмонел можуть бути мухи. Серед людей найбільшу небезпеку становлять хворі з легкими та стертими формами сальмонельозу.
Зараження відбувається харчовим і контактно-побутовим шляхами. У 96–98% випадків воно зв’язане із споживанням інфікованої їжі.
Епідеміологічною особливістю сальмонельозу є раптовість і масовість захворювань та літня сезонність. Однак частіше зустрічаються спорадичні випадки. У дітей сприйнятливість до інфекції значно більша, ніж у дорослих.
Інкубаційний період коливається від 2–6 годин до кількох днів.
Симптоми – гострий біль у животі, постійний або переймистий, локалізується біля пупка (так званий сальмонельозний трикутник), посилюється перед блюванням і дефекацією. Випорожнення рясні, кал смердючий, досить швидко стає водянистим, з домішками слизу і зеленуватим відтінком.
При зазначених симптомах необхідно негайно звертатися по медичну допомогу.
