11 жителів області захворіли на сальмонельоз

11 жителів області захворіли на сальмонельоз
в Новини

Сальмонельоз. Такий діагноз встановили 11 жителям області. Минулого тижня медики краю зареєстрували 50 випадків захворювань на гострі кишкові інфекції. Зокрема в Черкасах – 18 випадків, у Золотоніському районі – 5, а також в Жашківському, Чигиринському, Городищенському, Канівському, Черкаському районах, Смілі, Ватутіному, Умані. 

Про це повідомляє управління Держсанепідслужби Черкащини.

Серед захворювань 19 гастроентероколітів, зокрема 6 випадків ротавірусної інфекції, сальмонельозу – 11 випадків. Також зареєстровано 19 випадків гастроентеритів невстановленої етіології, 1 випадок вірусного гепатиту А. Прикметно, що не зареєстровано жодного випадку захворювань на шигельоз (дизентерію).

У вогнищах проведений комплекс необхідних заходів, зокрема обстеження контактних осіб, лабораторні дослідження питної води, харчових продуктів, змивів.

ДО ТЕМИ:

Джерелом сальмонельозу можуть бути тварини, птахи, люди, хворі на сальмонельоз або здорові бактеріоносії.Найчастіше велика рогата худоба, свині, свійська водоплавна птиця, кури, у кишках яких містяться сальмонели. Нерідко інфікуються яйця птахів. Тварини можуть виділяти збудника з сечею, калом, молоком, слиною, носовим слизом. Бактеріоносійство може тривати багато місяців і навіть років. Механічним переносником сальмонел можуть бути мухи. Серед людей найбільшу небезпеку становлять хворі з легкими та стертими формами сальмонельозу.

Зараження відбувається харчовим і контактно-побутовим шляхами. У 96–98% випадків воно зв’язане із споживанням інфікованої їжі.

Епідеміологічною особливістю сальмонельозу є раптовість і масовість захворювань та літня сезонність. Однак частіше зустрічаються спорадичні випадки. У дітей сприйнятливість до інфекції значно більша, ніж у дорослих.

Інкубаційний період коливається від 2–6 годин до кількох днів.

Симптоми – гострий біль у животі, постійний або переймистий, локалізується біля пупка (так званий сальмонельозний трикутник), посилюється перед блюванням і дефекацією. Випорожнення рясні, кал смердючий, досить швидко стає водянистим, з домішками слизу і зеленуватим відтінком.

При зазначених симптомах необхідно негайно звертатися по медичну допомогу.