12-річна дівчинка з Черкас прочитала більше тисячі книг та веде книжковий блог

12-річна дівчинка з Черкас прочитала більше тисячі книг та веде книжковий блог
в Новини

Черкащанка Яна Дерій у 12 років прочитала більше тисячі книг, написала 15 оповідань, веде книжковий блог та здобула перемогу у номінації “Суперчитач міста Черкаси”, пише “Суспільне“.

Зі слів мами дівчинки, Оксани Дерій, нині Яна готується до участі у літературних конкурсах. Дванадцятирічна Яна Дерій розповіла, що любов до книг у неї з’явилася завдяки першій вчительці.

“Нас усіх за ручку привели в бібліотеку, де нам все розказали, показали, оформили формуляри, і роздали перші наші книжечки”.

41a62d9a19eb8c04

Яна полюбляє історичні книги та фантастику. Тому щотижня приходить у бібліотеку за новинкам.

“Я беру десь п’ять п’ять книг і протягом тижня їх читаю. Я підбираю книги під настрій, під пору року, під те, що я на той момент пишу, стараюсь щось таке схоже підбирати.

Два роки дівчинка займається у літературному гуртку, тож почала писати власні твори:

“Я пишу у більшій мірі оповідання. І це оповідання для дітей. У мене в самої молодша сестричка, тому якби я стараюсь їй писати і свої твори присвячую їй. Я пишу зазвичай в легкій формі, використовую у якості героїв навіть не людей більше, а тварин”.

51cbaf553bf394b5

Яна має власний стиль написання, каже керівниця літературно-творчого гуртка Олена Желєзняк:

“Її можна впізнати за чіткістю описів, за відсутністю тривалих описів, за динамічним стилем викладу і за послідовністю викладу. У неї логічна, струнка, чітка будова”.

Торік у Яни з’явилося нове захопленням – ведення книжкового блогу.

“Я зрозуміла, що я занадто багато читаю, але мені немає кому це розповісти. І я подумала, що чому і б ні, я можу завести свій книжковий блог. Найбільш пригожа для цього платформа – інстаграм. Фотографую книги, які я читаю, і пишу на них або відгук або анотацію”, – розповіла дівчина.

Читання допомогло Яні поліпшити своє мовлення. Тож вона сподівається, що завдяки її блогу збільшиться кількість книголюбів серед дітей.