14 лютого в Черкаській області проводитимуть режимні виміри енергоспоживання

14 лютого в Черкаській області проводитимуть режимні виміри енергоспоживання
в Новини

По всій Україні, починаючи з 8 лютого, будуть змінені ліміти споживання. По кожній області в один із днів протягом двох тижнів не буде обмежень, а в інші дні можливі зміни у звичних графіках відключень. Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області.

Про це повідомляє пресслужба НЕК “Укренерго”.

Почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. У Черкаській області це відбудеться 14 лютого.

Проте, оскільки в енергосистемі дефіцит потужності, спричинений російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, ліміти споживання можуть бути дещо знижені.

Завдяки цьому в “Укрененро” зможуть побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії. Таке дослідження, яке називається режимним виміром, дозволяє визначити, скільки саме зараз споживає кожна область за умови нормальної роботи енергосистеми. Такі вимірювання дадуть можливість враховувати при встановлені лімітів релокацію підприємств, міграцію населення, фактичні зміни в загальному рівні й структурі споживання.

Отримані результати, які враховуватимуть зміни у кількості населення та в розміщенні підприємств, дозволять скоригувати обсяги лімітів для кожної області і забезпечити більш рівномірний розподіл наявної в системі потужності по регіонах.

Проте у випадку повторення росією масованих ракетних обстрілів по енергетичній інфраструктурі та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, проведення режимних вимірів мають бути перенесені до стабілізації ситуації.

Нагадаємо, раніше планувалося, що такі заміри в Черкаській області повинні були робити 24 січня. Однак через дефіцит потужності в об’єднаній енергосистемі країни режимні виміри було відмінено за розпорядженням НЕК «Укренерго».