15 випадків за два тижні: в області збільшилася кількість отруєнь грибами

15 випадків за два тижні: в області збільшилася кількість отруєнь грибами
в Новини

На Черкащині почастішали випадки отруєння грибами. За останні два тижні служба екстреної медичної допомоги зафіксувала 15 звернень жителів області.

Про це повідомила речниця Черкаського обласного Центру екстреної медичної допомоги Черкаської обалсті Ірина Назарок.

Усі пацієнти, віком від 5-ти до 73-х років, серед яких 18-річна вагітна жінка, госпіталізовані.

Тільки за вчора на отруєння грибами швидку викликали тричі: у Черкасах до 18-річного хлопця, у Цвітковому до 46-річної жінки та до 5-річної дівчинки у Собківці, що на Уманщині.

За статистикою, понад 95% випадків інтоксикації грибами – результат помилки збирачів грибів, які плутають отруйні види з їстівними. Водночас отруїтися можна навіть їстівними грибами, які не пройшли належної термічної обробки або ж виросли на забруднених територіях чи поблизу трас.

Нагадаємо, що симптоми грибного отруєння можуть з’являтися у різний час – від 30 хвилин до кількох діб – залежно від виду грибів, які вживали. Це можуть бути запаморочення, нудота, різкий біль у животі, діарея, підвищення температури тіла, судоми, відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги), галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності.

У випадку отруєння грибами до приїзду “швидкої” потрібно промити шлунок водою, випити сорбенти. Також варто дотримуватися постільного режиму та пити багато рідини, зокрема, підсоленої води та чаю. Це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини. У цей період не можна вживати алкоголь, їжу чи молочні продукти, адже це може прискорити всмоктування токсинів.