20% перевірених організацій на Черкащині порушують карантинні норми

20% перевірених організацій на Черкащині порушують карантинні норми
в Новини

Майже місяць Черкащина у «червоній» зоні епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Держпродспоживслужба області посилила державний нагляд за дотриманням суб’єктами господарювання вимог санітарного законодавства та протиепідемічних заходів. Починаючи з 12 листопада фахівці служби взяли участь у проведенні понад 2100 моніторингових перевірок соціально важливих об’єктів. Про це повідомляє ОДА.

Перевірки проводилися переважно із представниками Національної поліції, у складі спільних моніторингових груп. Особлива увага звертається на наявність документів про щеплення, довідки про ПЛР-дослідження або на антиген SARS-CoV-2 або сертифікату одужання у працівників та відвідувачів закладів, діяльність яких у «червоній» зоні заборонена (громадське харчування, ТРЦ, непродовольча торгівля, заклади культури тощо).

Порушення протиепідемічних вимог виявлені на 423 об’єктах (20 % випадків). Найбільш розповсюджені з них – недотримання дезінфекційного, маскового режиму, відсутність температурного скринінгу працівників, антисептиків, відповідного маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами та власне, недотримання дистанції відвідувачами закладів, відсутність організації централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту тощо.

За результатами проведених перевірок:

  • на адресу суб’єктів господарювання направлено 414 приписів, пропозицій щодо усунення порушень,
  • на посадових осіб складено 174 протоколи про адмінправопорушення у сфері санітарного законодавства,
  • на адресу органів влади, місцевого самоврядування, причетних управлінь, відомств, організацій, керівників підприємств, установ направлено 198 інформацій із відповідними пропозиціями щодо усунення порушень вимог санітарного законодавства.