У ЧНУ обговорювали перспективи працевлаштування випускників

У ЧНУ обговорювали перспективи працевлаштування випускників
в Новини

Яких спеціалістів очікують роботодавці, що випускники вишів повинні вміти і якими якостями мають бути наділені — про це та багато іншого йшлося на зустрічі з роботодавцями в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Про це повідомляє прес-служба закладу.

За ініціативи ректора університету Олександра Черевка, підтриманої головою Черкаського обласного об’єднання роботодавців Борисом  Райковим, роботодавці області обговорили з представниками вищих навчальних закладів Черкас  проблеми працевлаштування випускників.

Олександр Черевко звернувся до запрошених:

– Ми готуємо студентів із майже 60 спеціальностей. Бачимо, що практичні спеціальності користуються найбільшим попитом. Скажімо, на нещодавно відкриті туризмознавство, готельно-ресторанну справу цього року був чи не найбільший конкурс. Тому зараз ми, орієнтуючись на практичне життя, повинні планувати, які спеціальності ліцензувати, які фахівці потрібні на державному та регіональному рівнях.

Гостям провели презентацію університету, спеціальностей, за якими здійснюється підготовка студентів. Професор ННІ фізики, математики і комп’ютерно-інформаційних систем Андрій Гусак окремо презентував природничі спеціальності. Він розповів, що цілий ряд талановитих випускників ЧНУ є провідними вченими та фахівцями за кордоном.DSC05851

Андрій Михайлович зазначив, що наших науковців не вчили взаємодіяти з промисловістю, але починати ніколи не пізно.

– Ми готові змінювати наші навчальні плани відповідно до побажань роботодавців! – запевнив він.

– До управління виробництвом і державою сьогодні модно залучати іноземних спеціалістів. Та не завжди ці люди можуть адаптуватися до наших умов, – переконаний Борис Райков. – Тому перед нами стоїть завдання підготувати національно свідомого професіонала. Головне  в такій підготовці — це виховання любові до землі, яка його виростила та дала йому освіту.

– Такі зустрічі дуже потрібні, – переконаний директор Департаменту розвитку трудо­вого потенціалу та корпоративної відповідальності Федерації роботодавців України Родіон Колишко. – У своїй практиці на пальцях однієї руки можу перерахувати подібні зустрічі бізнесу і освітян. За 25 років незалежності представники бізнесу так і не навчилися спілкуватися з освітянами. У результаті незадоволені всі”. Родіон Анатолійович вважає, що система вищої освіти потребує вдосконалення. На часі також нові професійні стандарти, і відповідно до них мають розроблятися навчальні плани. Бізнес має дати системі освіти конкретний документ: яким має бути спеціаліст, який працюватиме на конкретному робочому місці.

Директор КА «Персонал» Ірина Кіркіна зазначила, що нині роботодавці цінують не лише професійні якості працівника, а й стресостійкість, емоційну витривалість, уміння працювати в команді.DSC05848 (1)

Безліч цікавих думок, корисної інформації прозвучало на зустрічі. Учасники обмінялися досвідом, контактами та домовилися продовжити співпрацю в практичній площині.